Hlavní obsah

Moje místa: Velká voda připravila folkovou královnu o všechno. Vydejte se po magických místech, známých z písní Pavlíny Jíšové

Publicista Jiří Černý označil Pavlínu Jíšovou za hvězdu světového formátu – kdyby nelpěla na folku a Českých Budějovicích. (Video: Blanka Kubíková, Seznam Zprávy)

27. 5. 2018 20:23

Svatba, rozvod, rodina, přátelé, nahrávání – všechno mám v Budějovicích, nikdy neodejdu, říká Pavlína Jíšová v dalším dílu pořadu Moje místa.

Článek

S manželem a dcerou bydlela na břehu Vltavy. „My se na ni rádi dívali – a jednoho dne se přišla Vltava podívat k nám,“ vzpomíná na břehu řeky Pavlína Jíšová.

Tenkrát, před šestnácti lety, měli nové podlahy a nábytek. Když se po evakuaci vrátili domů, museli všechno vyházet. „Stála jsem v bahně a říkala si, že vlastně nic moc nepotřebuju, že nejdůležitější jsou zážitky. Svým způsobem to bylo očistné. Mrzela mě jen elpíčka podepsaná mými idoly.“

Kdyby nelpěla na rodných Českých Budějovicích a na folku, mohla se stát světovou hvězdou, říká o ní publicista Jiří Černý. Proč neodešla do Prahy, nebo ještě dál?

V centru jihočeské metropole nás královna tuzemského folku provedla po místech, o kterých napsala text písničky Žába. Tu nahrála s Jaromírem Nohavicou. Během natáčení zpívala prakticky pořád. V rozhlase, v bývalém pražském klubu Na Petynce, v autě, na ulici, v parku, v šatně před koncertem…

Kterému folkovému bardovi zazpívala do nebe? Jak vzpomíná na spolupráci s Michalem Tučným, Pavlem Bobkem a Nezmary? Čím jí dodala sebevědomí Věra Martinová? K jakým světovým hvězdám Pavlínu přirovnal Pavel Žalman Lohonka? Co si o ní myslí její dcera Adéla Jonášová a jaké mají rituály před natáčením společného rozhlasového pořadu?

To vše se dozvíte z videa umístěného nahoře.

Pořad Moje místa sledujte premiérově každý pátek od 20:00 na celoplošné Televizi Seznam.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené