Hlavní obsah

Venezuelská opozice tajně jedná s armádou a bezpečnostními složkami

Venezuelská opozice tajně jedná s armádou. (Video: Zuzana Lachnitová, Reuters)

Reklama

31. 1. 2019 6:56
aktualizováno • 31. 1. 2019 8:13

Vůdce venezuelské opozice potvrdil, že se setkávají s armádou, Madura obvinil z pokrytectví a manipulace.

Článek

Venezuelská opozice se tajně setkává s příslušníky venezuelské armády a bezpečnostních složek. V článku pro středeční list The New York Times to napsal vůdce venezuelských protivládních sil Juan Guaidó. „Aby se změnil režim, je zapotřebí připravit (prezidenta Nicoláse) Madura o podporu armády,“ napsal politik.

„Přechodné období bude vyžadovat podporu klíčových armádních kontingentů. Pořádáme tajné schůzky se členy ozbrojených sil a bezpečnostních složek,“ napsal šéf opozicí ovládaného venezuelského parlamentu.

Za Madurovy vlády bylo při protestních demonstracích zabito 240 lidí, v zemi je 600 politických vězňů, napsal Guaidó. Ke skoncování s Madurovým režimem s minimem krveprolití země rovněž potřebuje podporu prodemokratických států, institucí a jednotlivců z celého světa.

„Když se represivní taktika ukázala jako neúčinná, Maduro se svými pomahači pokrytecky navrhl ‚dialog‘. Vůči takovým manipulacím jsme už imunní,“ uvedl opoziční vůdce.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené