Článek
Při vstupu do Bulharska vyplňují turisté prohlášení, že nebyli v karanténě ani se nesetkali s nikým s covid-19 a nemají příznaky nemoci, říká Lochař, jehož reportáž si můžete pustit v úvodním videu.
Uvádí v něm, jaká je obsazenost bulharských hotelů a jaká opatření je potřeba dodržovat v hotelech a restauracích. I to, jak daleko od sebe mají být lehátka na pláži či u bazénů.
„Obměnili se turisté. Dřív hojně navštěvovali letovisko rusky mluvící občané. Ty teď nahradili Poláci,“ všiml si redaktor.
V Chorvatsku a Bulharsku přibývá v posledních dnech nakažených. Tuzemské úřady situaci sledují, i nadále ovšem považují obě země za ty, kde je riziko nákazy nízké.
Níže nabízíme audioverzi reportáže.
V přiložené fotogalerii se pak můžete podívat, jak to vypadá v dalším bulharském letovisku Primorsko. Fotky zaslal jeden ze čtenářů Seznam Zpráv.
Pražské letiště postupně obnovilo letecká spojení do vybraných destinací. Letiště Václava Havla nadále doporučuje cestujícím chránit se na palubě rouškou.
V cílové destinaci, bulharském Primorsku. Hotely jsou zaplněny z jedné čtvrtiny. Výdej jídla probíhá formou švédských stolů. Některé hotely nevyžadují ve společných prostorách nosit roušky.
Místa, kde dřív probíhaly boje o lehátka, teď často zejí prázdnotou.
Jindy plné pláže jsou poloprázdné.
Bulharsko zavedlo kvůli nárůstu počtu nakažených v posledních dnech nová hygienická opatření. Restrikce by však neměly zásadně ovlivnit pobyty českých turistů.
Všichni návštěvníci ovšem musí dodržovat pravidla společenského odstupu.
Kromě češtiny je na plážích slyšet i hodně polština.
Pouliční prodej funguje bez omezení.
Výdej jídla probíhá bufetovou formou.
Bulharsko patří mezi oblíbené destinace českých turistů, a to hned po Chorvatsku a Řecku.
Na pláži v bulharském Primorsku.
Na moři nejsou ani milovníci vodních sportů.
V Chorvatsku a v Bulharsku v posledních dnech přibývá nakažených a Česko tamní situaci sleduje, nadále oba státy považuje za země s nízkým stupněm rizika.