Hlavní obsah

Video: Zavíráme! Ve městě, které nikdy nespí, utichl noční život

Starosta New Yorku Bill de Blasio nařídil v úterý přerušit provoz barů, restaurací, kaváren a kulturních zařízení. (Video: AP)

 

Reklama

17. 3. 2020 13:55

Nabízíme pohled do jednoho baru v New Yorku. Tamní podniky měly nejprve zavírat o osmé hodině, od úterního rána však nový dekret zastavil provoz restauračních zařízení (vyjma výdejních okének) docela.

Článek

New Yorku se přezdívá „město, které nikdy nespí“. To už teď tak docela neplatí. Vedení města se rozhodlo zavést přísná opatření, aby omezilo další šíření nákazy novým koronavirem.

V New Yorku jsou nyní zavřené všechny školy, bary, restaurace a kulturní zařízení. Povolen je pouze rozvoz jídla nebo okénka – výdejní místa s jídlem. Ke zpřísnění opatření se město rozhodlo kvůli stále rostoucímu počtu nakažených. New York a blízké okolí jsou považovány za jedno z epicenter nákazy v USA.

Jak říká v úvodním videu barman jednoho z newyorských barů pro agenturu AP: „Nevíme, kdy otevřeme. Mohou to být týdny až měsíce. Nevím, co je New York bez barů, restaurací a míst jako tato.“

K podobnému opatření se rozhodlo i druhé největší město Ameriky – Los Angeles. I tady hlásí velký počet nakažených.

Aktuální zpravodajství ze světa najdete na odkazu zde.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované