Hlavní obsah

Večerní zprávy: Vše, co potřebujete vědět 3. října

Vše, co potřebujete vědět večer 3. října 2019. (Video: Seznam.cz)

3. 10. 2019 19:25

Hlavní zpravodajská relace Televize Seznam.

Článek

Pieta za Karla Gotta. Kabinet Andreje Babiše řeší, jak má vypadat poslední rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem. Ve středu vláda odsouhlasila státní pohřeb, o den později ovšem premiér oznámil, že půjde o pohřeb se státními poctami. V čem je rozdíl a co se na památku Karla Gotta chystá?

Rozhovor s Miroslavem Sklenářem. Bývalý ředitel protokolu Kanceláře prezidenta republiky o zákulisí příprav pohřbu se státními poctami.

Napětí v Hongkongu. Bití, ponižování a zastrašování – tomu čelí prodemokratičtí demonstranti v Hongkongu. Seznamu to řekl Yik Mo Wong, jeden z hlavních organizátorů tamních protestů. Policie podle něj ztratila veškerou lidskost. Páchá zvěrstva a využívá k tomu i místní gangy. Dostala se tak do bodu, ze kterého už nemůže vycouvat. A ustoupit už podle Wonga nemůžou ani demonstranti.

Prohra Facebooku. Přelomový verdikt Soudního dvora Evropské unie vůči sociální síti Facebook. Soudy kdekoli v členské zemi můžou nařídit, aby Facebook mazal příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem, a to včetně navazujících urážlivých komentářů.

Neštěstí na Prachaticku. Pravděpodobný výbuch plynu v bytovém domě v obci Lenora na Prachaticku zabil jednoho člověka, dalších 9 je zraněných. Policisté z místa evakuovali dalších 19 lidí, příčinu dál šetří. Místo už ohledal i statik, podle něj je objekt nestabilní.

ÚS: Jak se mají chovat úředníci. Ústavní soud zrušil verdikt nad někdejším náměstkem ministra financí Tomášem Zídkem. Zadal posudky, které později justice označila za nadbytečné a uložila mu podmínku za porušení povinnosti při správě cizího majetku. „Pokud budou vedoucí pracovníci kvůli svým rozhodnutím příliš často čelit trestním stíháním a získají pocit, že jsou jednou nohou ve vězení, povede to ke ztrátě odvahy a nárůstu alibismu. Případný trestní postih je vždy až krajní řešení,“ řekl k tomu novinářům ústavní soudce Vojtěch Šimíček.

Mýtné ve Sněmovně. Nový mýtný systém není v ohrožení. Poslancům ze sněmovního kontrolního výboru to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík. V nejbližších dnech chce také podat rozklad proti nepravomocnému rozhodnutí antimonopolního úřadu. Ten zakázal plnění smlouvy na nový mýtný systém mezi státem a konsorciem CzechToll/SkyToll. Zákaz bude platit s ročním odkladem. Na výboru byla reportérka Seznamu Zuzana Černá.

Objev na Saturnu. Vědci z NASA potvrdili existenci organických sloučenin na Enceladu, jednom z měsíců Saturnu.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené