Hlavní obsah

Vše, co potřebujete vědět večer 24. srpna

Večerní zprávy 24. srpna. (Video: Seznam.cz)

24. 8. 2019 19:25

Hlavní zpravodajská relace Televize Seznam.

Článek

01:06 – Mynářovu firmu prověří soud

Firma Clever Management hradního kancléře Vratislav Mynáře nezveřejňuje zprávy o svém hospodaření. A to už od roku 2012. Právě proto se o ni teď začal zajímat Krajský soud v Brně. Společnost je zajímavá tím, že si už víc než osm let od spolku Chřibák pronajímá penzion v Osvětimanech. Vyjde ji na třicet tisíc korun ročně – i když takovou částku by si čtyřicetilůžkový penzion s restaurací a wellness mohl vydělat za zhruba dva dny.

02:39 – Začal summit G7

Politické špičky sedmi světových velmocí se sjely do Paříže. Končící předseda Evropské rady Donald Tusk při příjezdu prohlásil, že summit bude testem jednoty a solidarity. K hlavním tématům patří ochrana klimatu – a i kvůli ní v dějišti schůzky protestují odpůrci globalizace, ekologičtí aktivisté i několik desítek příznivců francouzského protivládního hnutí žlutých vest. Státníci budou mluvit i o mezinárodním obchodu – jednak kvůli odchodu Velké Británie z evropského společenství a pak kvůli vystupňované celní válce USA s Čínou.

03:14 – Podezřelý projekt na Brně-střed

Další podezřelá zakázka na radnici Brno-střed. Týká se opravy tří stovek domů v centru. Projekt za 36 milionů korun je v hledáčku policie. A podívali se na něj i reportéři Seznamu.

05:45 – Android Fjodor nepřistál u ISS

Ruské vesmírné lodi Sojuz s androidem Fjodorem na palubě se nepodařilo připojit k Mezinárodní vesmírné stanici. Chybu pravděpodobně nezavinila loď samotná, ale navigační systém stanice – uvádí agentura TASS. Sojuz se znovu pokusí zadokovat v úterý.

06:04 – Venezuela je stále v krizi

Před několika měsíci plnila Venezuela titulní stránky médií po celém světě. Opozice v čele s Juanem Guaidóem se pokusila svrhnout autoritářského vůdce Nicoláse Madura – neúspěšně. Ze strany Madurovy vlády i armády přišla tvrdá odezva – čtyři lidé při protestech zemřeli a stovky lidí byly zraněny i zadrženy. Mediální zájem utichl. Zemi ale stále sužuje hluboká politická, ekonomická a humanitární krize. O situaci v jihoamerické zemi se Seznam bavil s venezuelským obhájcem lidských práv Felicianem Reynou.

09:01 – KLDR vypálila další rakety

Severní Korea vypálila do moře dva neidentifikované projektily – tvrdí jihokorejská armáda. Japonská pobřežní stráž mluví o balistických střelách. Jihokorejský prezident už svolal radu bezpečnosti a je prý připraven na „všechny možnosti“. Reagoval i prezident Spojených států amerických Donald Trump – jako vždy zdrženlivě. Rakety krátkého doletu prý diplomatická jednání Koreje a Washingtonu nikdy neomezily.

09:33 – Před 75 lety došlo nad jihem Čech k velké bitvě

Přesně 75 let uběhlo od jedné z největších leteckých bitev druhé světové války nad naším územím. Německé stíhačky napadly nad Jindřichových Hradcem americké bombardéry, které se vracely od Pardubic. Souboj nepřežilo čtrnáct Američanů a dalších 27 upadlo do zajetí.

12:06 – Hejna čápů se slétají kvůli hrabošům

Na polích po letech přibylo čápů. Lákají je tam přemnožení hraboši. Ptáci se jimi posilňují před cestou do Afriky.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené