Hlavní obsah

Vyšetřovatelé obstavili Peltovi nemovitosti. Řadu jich přepsal na manželku

Miroslavu Peltovi zajistila policie majetek.

Vrchní státní zastupitelství zablokovalo v katastru dvě Peltovy nemovitosti v Jablonci.

Článek

Rok a čtvrt poté, co byl někdejší šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta obviněn kvůli podezření z manipulací se státními dotacemi do sportu, sáhli vyšetřovatelé na jeho majetek.

Seznam z katastru nemovitostí zjistil, že Vrchní státní zastupitelství v Praze zajistilo dvě Peltovy nemovitosti v Jablonci nad Nisou.

Usnesení zastupitelství poslalo na katastr minulý týden.

Konkrétně vyšetřovatelé zajistili třípatrový dům v centru Jablonce, v němž sídlí například bankovní pobočka, a také ještě další budovu, v níž je mimo jiné známá jablonecká restaurace.

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová nechtěla k zajištění Peltova majetku nic říct. „Pro tuto chvíli to nemůžeme vůbec komentovat,“ řekla Seznamu Bradáčová.

Miroslav Pelta na dotaz Seznamu uvedl, že mu oficiálně žádné rozhodnutí o zajištění majetku zatím nebylo sděleno.

„Já vůbec nic nevím, nikdo nás neinformoval, písemně nic nepřišlo. Jestli říkáte, že se v katastru něco děje, nějaké blokace a zápisy, budu to teď muset zjišťovat, to je jasné,“ uvedl Pelta.

Zpověď Miroslava Pelty: Čelím útoku na rodinu 

(Video: Seznam.cz)

Peltův advokát Bronislav Šerák uvedl, že neví, proč se vyšetřovatelé rozhodli majetek zajistit. Dokument nezískali od policie ani od katastru nemovitostí. „Je to nestandardní. Takové kroky (zajištění majetku) se dělají na začátku vyšetřování, ne na konci,“ dodal Šerák.

Seznam také zjistil, že fotbalový boss v poslední době převedl řadu svých nemovitostí na manželku. Jde například o pozemky na Liberecku, pozemky v Černolicích nedaleko Prahy nebo nemovitosti v Hrubé Skále.

„Proč jsem v poslední době přepisoval některé nemovitosti na manželku? To je myslím naše interní věc, to s tou mojí kauzou, ve které jsem obviněn, žádnou souvislost nemá, vážně ne,“ řekl Pelta.

V chodu fotbalového klubu v Jablonci, který vlastní, podle Pelty k žádným změnám nedošlo.

„V klubu FK Jablonec se nic nemění, tam jsem pořád držitelem majoritního vlastnického podílu,” řekl Pelta.

„Ale hrajeme teď dobře, ne?“ dodal na otázku Seznamu.

Doporučujeme

Další zprávy

 • Podle Číny narušuje primátor Hřib čínsko-české vztahy

  Čína vyzvala primátora Prahy a její vedení k tomu, aby nenarušovali čínsko-české vztahy, uvedl podle agentury Nová Čína mluvčí ministerstva zahraničí.

 • Při požáru ve studiu animovaného filmu v Kjótu zahynulo nejméně 10 lidí, dalších 40 je zraněno

  Deset lidí podle policie patrně zahynulo při požáru ve studiu animovaného filmu v japonském velkoměstě Kjótu. Zhruba 40 lidí bylo zraněno, napsal deník The Japan Times. Oheň podle policie úmyslně způsobil jednačtyřicetiletý muž, který ve studiu vylil hořlavou tekutinu a zapálil ji. Je mezi zraněnými. Agentura AP cituje mluvčího hasičů, podle nějž je mrtvých 12 a další lidé se pohřešují.

  Oheň zachvátil třípatrovou budovu společnosti Kyoto Animation, která produkuje úspěšné televizní kreslené seriály, okolo 10:30 místního času (3:30 SELČ). Nepodařilo se ho dostat plně pod kontrolu ani po třech hodinách hašení, hustý dým stále vychází z oken domu. Na místě zasahovalo asi 30 hasičských vozů.

  V době požáru se v budově nacházelo 70 lidí, z nichž většině se podařilo dostat se ven. Policie událost vyšetřuje jako trestný čin. „Muž vylil hořlavinu a zapálil ji," řekl mluvčí kjótské policie.

 • Policie vyšteřuje hlášenou střelbu na vlak v Praze

  Dosud neznámý pachatel ve středu večer pravděpodobně střílel na vlak z Prahy do Milovic. Podle policie k incidentu došlo okolo půl osmé mezi stanicemi Masarykovo nádraží a Praha-Vysočany. Tam také v současné době souprava stojí s pěti rozbitými okny, kriminalisté zjišťují okolnosti jejich poškození. Policie žádá cestující z vlaku nebo případné svědky, aby se obrátili na linku 158.