Hlavní obsah

Vyšetřovatelé obstavili Peltovi nemovitosti. Řadu jich přepsal na manželku

Miroslavu Peltovi zajistila policie majetek.

Vrchní státní zastupitelství zablokovalo v katastru dvě Peltovy nemovitosti v Jablonci.

Článek

Rok a čtvrt poté, co byl někdejší šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta obviněn kvůli podezření z manipulací se státními dotacemi do sportu, sáhli vyšetřovatelé na jeho majetek.

Seznam z katastru nemovitostí zjistil, že Vrchní státní zastupitelství v Praze zajistilo dvě Peltovy nemovitosti v Jablonci nad Nisou.

Usnesení zastupitelství poslalo na katastr minulý týden.

Konkrétně vyšetřovatelé zajistili třípatrový dům v centru Jablonce, v němž sídlí například bankovní pobočka, a také ještě další budovu, v níž je mimo jiné známá jablonecká restaurace.

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová nechtěla k zajištění Peltova majetku nic říct. „Pro tuto chvíli to nemůžeme vůbec komentovat,“ řekla Seznamu Bradáčová.

Miroslav Pelta na dotaz Seznamu uvedl, že mu oficiálně žádné rozhodnutí o zajištění majetku zatím nebylo sděleno.

„Já vůbec nic nevím, nikdo nás neinformoval, písemně nic nepřišlo. Jestli říkáte, že se v katastru něco děje, nějaké blokace a zápisy, budu to teď muset zjišťovat, to je jasné,“ uvedl Pelta.

Zpověď Miroslava Pelty: Čelím útoku na rodinu 

(Video: Seznam.cz)

Peltův advokát Bronislav Šerák uvedl, že neví, proč se vyšetřovatelé rozhodli majetek zajistit. Dokument nezískali od policie ani od katastru nemovitostí. „Je to nestandardní. Takové kroky (zajištění majetku) se dělají na začátku vyšetřování, ne na konci,“ dodal Šerák.

Seznam také zjistil, že fotbalový boss v poslední době převedl řadu svých nemovitostí na manželku. Jde například o pozemky na Liberecku, pozemky v Černolicích nedaleko Prahy nebo nemovitosti v Hrubé Skále.

„Proč jsem v poslední době přepisoval některé nemovitosti na manželku? To je myslím naše interní věc, to s tou mojí kauzou, ve které jsem obviněn, žádnou souvislost nemá, vážně ne,“ řekl Pelta.

V chodu fotbalového klubu v Jablonci, který vlastní, podle Pelty k žádným změnám nedošlo.

„V klubu FK Jablonec se nic nemění, tam jsem pořád držitelem majoritního vlastnického podílu,” řekl Pelta.

„Ale hrajeme teď dobře, ne?“ dodal na otázku Seznamu.

Další zprávy

 • Malé elektrárny jsou kvůli suchu bez vody a nevyrábějí

  Sucho a tím pádem nižší průtok řek negativně ovlivňuje výrobu v malých vodních elektrárnách. Výroba v malých vodních elektrárnách je letos zhruba o třetinu nižší, než činí dlouhodobý průměr.

  „Aktuálně máme odstaveny dvě malé vodní elektrárny - Bukovec na Plzeňsku - ten je odstaven zhruba od půlky července - a Spálov na Semilsku – nevyrábí od konce července,” potvrdila za ČEZ Šárka Beránková.

  Ostatní malé vodní elektrárny jsou v provozu, ale jsou podle Beránkové téměř všechny na minimálních hodnotách provozuschopnosti.

 • Na Plzeňsku hoří les, hasiči mají nejvyšší stupeň pohotovosti

  Mezi Pňovany na Plzeňsku a Stříbrem na Tachovsku hoří na třech místech les. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň pohotovosti. Na místě jich je přes 80, tedy asi 20 jednotek. Ohniska hasí policejní vrtulník s vakem na vodu i letadlo hasičské letecké služby. Požár zatím nemají ani na jednom místě pod kontrolou, nikdo zatím nebyl zraněn.

  „Jsou tři na sobě nezávislá ložiska, zhruba jeden kilometr od sebe. Dvě jsou tak půlhektarová, třetí je menší,” uvedl Poncar. Oheň postupuje od Pňovan ve směru na Stříbro. „Zatím nebyl lokalizován, příčina ani škoda zatím nejsou známé,” sdělil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

  Bleskovka
 • Koněvův pomník má nové „vysvětlivky”

  Foto: Veronika Neprašová, Seznam.cz

  Na pomníku sovětského vojevůdce maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v pražské Bubenči přibyla tabulka s doplňujícím textem. Ta uvádí, že Koněvova role v českých a československých dějinách byla širší než jen jeho podíl na osvobození země v květnu 1945.

  „Na podzim 1956 velel sovětským pozemním jednotkám, které potlačily povstání v Maďarsku. Jako velitel sovětských sil v Berlíně se podílel na vztyčení Berlínské zdi, coby řešení takzvané berlínské krize v roce 1961. V roce 1968 osobně podporoval výzvědnou činnost předcházející invazi ozbrojených sil Varšavské smlouvy do Československa,” píše se na čerstvě odhalené tabulce.

  Více informací v článku

Reklama