Hlavní obsah

Za brutální vraždu matky uložil soud výjimečný trest 23 let vězení

Foto: Seznam Zprávy

Matku mlátil a kopal do hlavy a těla.

Reklama

5. 6. 2020 9:57

Výjimečný trest 23 let ve věznici se zvýšenou ostrahou uložil dnes Krajský soud v Plzni dvaapadesátiletému Vlastimilu Šustkovi z Mariánských Lázní za vraždu matky. Čtyřiasedmdesátiletou ženu podle rozsudku zabil zvlášť surově.

Článek

Loni v dubnu v bytě ji mlátil a kopal do hlavy a těla. Žena kvůli těžkým zraněním následně zemřela v nemocnici. Rozsudek není pravomocný.

Soud měl vynést rozsudek v lednu, kvůli Šustkově zdravotní indispozici jednání odročil, další vyhlášený termín zrušila opatření kvůli koronaviru. Šustek se dnes k soudu dostavil, hlasitě si stěžoval, že mu není dobře a že v jednací síni nechce být. Verdikt proto soud vynesl v jeho nepřítomnosti.

Šustek, který byl v minulosti několikrát trestaný za násilné činy, podle soudu loni 11. dubna večer z nezjištěné příčiny napadl svou matku. Ve spisu se uvádí, že ji bil a kopal do hlavy a těla, hlavou ji i několikrát uhodil o zem. Způsobil jí kromě jiného otok mozku a krvácení do mozku, zlomil čelist a další kosti hlavy, žebra či hrudní kost. I přes péči lékařů v plzeňské nemocnici žena dva dny poté zemřela.

Šustek u soudu řekl, že byl omámen alkoholem a opiáty a nic si nepamatuje. Podle znalců byl ale v době spáchání skutku příčetný a orientovaný v prostoru a čase. Podle soudu si musel být vědom toho, co může svým jednáním způsobit.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované