Hlavní obsah

Za jak dlouho složíte židli z IKEA? Podívejte se na robota, který to zvládne za chvíli

22. 4. 2018

Podívejte se, jak robot zvládá sestavit židli z IKEA. (Video: Reuters)

Vědci naprogramovali robota, který dokáže sestavit jídelní židli švédské nábytkářské firmy IKEA - za dvacet minut.

Článek

Listování stránkami manuálu a spousta šroubků a hřebíků děsí mnoho lidí, kteří zakoupí nábytek v obchodním domě IKEA. Sestavování bude díky technologickým pokrokům a práci výzkumníků na Nanyang technologické univerzitě v Singapuru možná brzy minulostí. Vědci strávili tři roky programováním robota, který sestaví rám jídelní židle za přibližně dvacet minut.

Jeden z výzkumníků řekl, že dalším pokrokem by bylo, aby roboti sestavili židli pomocí umělé inteligence a nepotřebovali pokyny od kontrolora.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.