Hlavní obsah

Žádný klub nekupujeme, odmítá Křetínský informace, že chtěl ovládnout AC Milán

Foto: Profimedia.cz

Coby majitel fotbalové Sparty si chtěl Daniel Křetínský dozajista užít víc radosti, než kolik od ní zatím dostal.

Reklama

1. 11. 2018 16:04

Sotva Daniel Křetínský vyvrátil spekulace, že chce podobně jako Petr Kellner koupit Chelsea, napsal italský list La Repubblica o majiteli Sparty, že se ucházel také o vlastnictví klubu jménem AC Milán.

Článek

Spartu Křetínský vlastní společně se skupinou J&T od roku 2004. Za těch 14 let se propracoval mezi nejbohatší Čechy, svá miliardová aktiva koncentruje v Energetickém a průymyslovém holdingu.

Kdysi ho zakládal s Petrem Kellnerem, majitelem PPF, který byl před několika dny spojen s nabídkou na odkup londýnské Chelsea. Některé zdroje zmiňovaly, že o Chelsea projevil zájem i Křetínský. „To mohu vyvrátit,“ vyjádřil se pro Seznam k tématu londýnského klubu.

Uplynulo jen pár dní a italský list La Repubblica píše, že Křetínský přišel s nabídkou 600 milionů eur, tedy zhruba 15 miliard korun, na koupi sedminásobného vítěze PMEZ či Ligy mistrů, slavného AC Milán.

Ten, pravda, poslední dobou tolik nezáří. I kvůli zmatkům v pozadí. Poté, co klub rodina někdejšího premiéra Silvio Berlusconiho prodala čínskému konsorciu, přišlo velké zklamání. Číňané nezaplavili klub pohádkovým bohatstvím, nákup několika hráčů financovali jen z prodeje dluhopisů a ani úvěr, který si vzali na odkup samotného klubu od Berlusconiových, náležitě nespláceli.

Akcie klubu tedy propadly investičnímu fondu Elliott, který ho teď nabízí k dalšímu prodeji. Podle listu La Repubblica měl Elliott odmítnout Křetínského nabídku jako příliš nízkou. Pro srovnání: předchozí čínský majitel Li Jung-chung nasliboval Berlusconiovým 740 milionů eur.

Co je podstatné, na dotaz Seznamu, jestli se nějak angažuje v souvislosti s AC Milán, případně zda má zájem o koupi nějakých jiných klubů, odvětil Daniel Křetínský: „Dobrý den, opravdu nekupujeme žádný klub.“

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované