Kanaďanky se bály, že je Rusky nakazí. Hokejový zápas se hrál v rouškách

Utkání v rouškách se zatím vymyká. Běžně se na OH v Pekingu soutěží bez nich.

aktualizováno •

Pondělní utkání kanadských a ruských hokejistek provázely zmatky. Zápas, který byl odložen téměř o hodinu, hráčky obou týmů absolvovaly v rouškách.

Kanadský ženský hokejový tým téměř hodinu odmítal nastoupit proti ruskému výběru. Kanaďanky měly obavy, že se od soupeřek nakazí covidem-19, protože v uplynulých dnech se mezi nimi nemoc vyskytla. Ruský tým navíc Kanadě nedodal výsledky z ranního testování.

„Výsledky ruského týmu z pondělního rána ještě nepřišly,“ uvedla kanadská útočnice Natalie Spoonerová. „Vím, že v uplynulých dnech měly několik případů nákazy covidem-19 a my jsme chtěly mít jistotu, že budeme mít jejich výsledky a budeme moci bezpečně hrát,“ cituje její slova agentura Reuters.

Začátek zápasu tak provázel chaos. Nejdříve na led stadionu Wukesong Sports Centre nastoupily pouze Rusky, Kanaďanky setrvávaly v šatně. O několik minut později kanadský trenér Troy Ryan svolal rozhodčí ke krátkému rozhovoru. Nastala skoro hodinová pauza, než utkání začalo a oba týmy se vrátily na led. Tentokrát s nasazenými rouškami.

Podle kanadských médií mohla za opožděný start zápasu právě skutečnost, že ruský tým odmítl poskytnout tomu kanadskému výsledky svých testů na covid-19. Kvůli několika případům nákazy se přitom v uplynulém týdnu ocitlo v izolaci šest ruských hráček včetně kapitánky Olgy Sosinové. Ty tak musely vynechat páteční utkání se Švýcarkami, informuje kanadská CBC.

Zápas se nakonec odehrál. Kanaďanky, které si ponechaly roušky celou dobu, vyhrály 6:1. Rusky si je na třetí třetinu sundaly, protože testy ukázaly, že žádná z nich není pozitivní, informuje server ESPN.