Hlavní obsah

Vlak Českých drah v Německu zůstal stát s víc než 600 pasažéry a bez klimatizace

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační snímek.

Vlak na trase z Hamburku do Prahy nemohl kvůli poruše trakčního vedení způsobené sobotní bouřkou pokračovat v cestě a musel zastavit na severu Německa. Přes 600 cestujících tak zůstalo uvázlých v soupravě bez klimatizace.

Článek

Vlak Českých drah zůstal stát se zhruba 630 cestujícími a bez fungující klimatizace v braniborském okrese Prignitz na severu Německa. Podle agentury DPA se totiž souprava na trase z Hamburku do Prahy ocitla bez přívodu elektřiny v důsledku poškození trakčního vedení. Tři lidé s problémy s krevním oběhem byli ošetřeni v nemocnici. Jako první o incidentu informoval regionální list Märkische Allgemeine.

Plně obsazený vlak přišel o napájení poté, co v sobotu večer během bouřky spadl strom na elektrické vedení. Bez proudu selhala klimatizace a dveře zůstaly zamčené. Zásahové jednotky dveře otevřely a museli kvůli tomu i řezat stromy.

Tři lidé byli převezeni do nemocnice s problémy s krevním oběhem, informoval okresní velitel hasičů Christian Reisinger. Uvnitř vlaku teploty podle něj dosáhly přibližně 40 stupňů Celsia, podle Märkische Allgemeine až 50 stupňů. V Německu přitom v posledních dnech panují rekordní vedra.

Hasiči evakuovali z rozpáleného vlaku děti, těhotné ženy a starší osoby; zbytek musel zůstat uvnitř. Po několika hodinách, krátce před 23:00, přijela dieselová lokomotiva a odtáhla vlak do Karstädtu, kde se podle Reisingera ukázalo, že vlak nemůže pokračovat v jízdě.

Záchranáři zřídili nouzové přístřeší ve sportovní hale, kde cestující mohli přenocovat. V neděli ráno podle Reisingera místní autobusy převezly přibližně 500 lidí na vlakové nádraží v Karstädtu, odkud mohli pokračovat v cestě dvěma rychlovlaky ICE německého národního dopravce Deutsche Bahn.

Doporučované