Hlavní obsah

Září bude teplotně nad průměrem, během příštího týdne by mělo i více pršet

Video: Petr Dvořák, Seznam Zprávy

 

Reklama

5. 9. 2018 7:41

Příští týden bude zároveň i nejtepleji. Teplota vzduchu by se přes den měla pohybovat nejčastěji kolem 23 stupňů Celsia.

Článek

Letošní září bude podle meteorologů teplejší než obvykle. Teplý bude hlavně příští týden, kdy má ale také nejvíc pršet. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

„Předpokládáme, že období od 3. do 30. září 2018 bude jako celek teplotně nadprůměrné,“ uvádějí meteorologové. Nejteplejší podle nich bude příští týden, kdy by se teplota vzduchu přes den měla pohybovat nejčastěji kolem 23 stupňů Celsia.

V dalších třech zářijových týdnech se ochladí, ale jen mírně. „Očekáváme průměrné týdenní teploty v blízkosti rozhraní normálních a nadnormálních hodnot pro tuto roční dobu,“ uvedli meteorologové.

Z hlediska srážek budou následující čtyři týdny jako celek průměrné. Nejvíc pršet bude pravděpodobně příští týden. Poté lze očekávat postupné slábnutí srážkové činnosti, což celkovou vláhovou bilanci v oblastech s velkým srážkovým deficitem zmírní jen částečně.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 3. do 30. září je 13,3 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1996, kdy průměr činil 10 stupňů. Zatím nejvyšší průměr 16,7 stupně meteorologové zaznamenali v roce 1999.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované