Hlavní obsah

Ráno na Seznamu: Zbavte se závislosti na digitálních technologiích. Odborník radí, jak na detox

Rozhovor s hostem pořadu Ráno na gauči, osobním trenérem Matějem Krejčím. (Video: Lucie Šmídová, Seznam.cz)

Digitální technologie nám celkem zásadně ovlivňují život. Na jednu stranu pomáhají, ale dokážou i ublížit. Jak velký vliv na lidi mají? A jak poznáme, že už jsme na digitálních přístrojích závislí?

Článek

Většina z nás to zná. S mobilem usínáme, s mobilem vstáváme. „Je důležité se naučit pracovat s technologiemi tak, aby se používaly jako nástroj. Nesmí nás ale ovládat,“ říká host Rána na gauči, mentor a osobní trenér Matěj Krejčí. Podle něj je pro člověka nejdůležitější uvědomit si, že má problém a je na digitálních technologiích závislý. Lidé by se měli sami zamyslet, zdali jejich ranní pohled ihned po zacvaknutí budíku míří do mobilu? Pokud ano, už se dá mluvit o závislosti.

Na celý rozhovor, jak na detox od digitálních technologií, se podívejte ve videu nad článkem.

Pořad Rodinka sledujte každý všední den od 9 do 10:30 na Televizi Seznam.

Jak ji naladit, poradí praktický návod ZDE.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.