Hlavní obsah

Zemřel aktér potyčky v Zemanově volebním štábu Karel Slezák

Karel Slezák: Muž, který napadl novináře ve štábu Miloše Zemana. (Video: Prokop Vodrážka)

 

Reklama

7. 2. 2018 21:14

Podle informací deníku Blesk zemřel ve středu podnikatel Karel Slezák, který byl ústřední postavou incidentu z volebního štábu prezidenta Miloše Zemana. Bylo mu 73 let.

Článek

Slezák v Zemanově volebním štábu v pražském Top hotelu 27. ledna udeřil pěstí kameramana serveru iDNES.cz. Sám byl na akci akreditován jako novinář. Po incidentu ho Syndikát novinářů vyloučil ze svých řad. Slezák podle řídícího výboru organizace svým jednáním poškodil prestiž a zájmy Syndikátu novinářů.

V rozhovoru pro Televizi Seznam Slezák uvedl, že se snažil pouze zabránit novinářům, aby natáčeli muže, který ve štábu zkolaboval. „Všiml jsem si jednoho z novinářů, že se potácí a padá na zem. Já, protože ho znám z dřívějška, tak vím, že to nemá dobré se zdravím,” tvrdil, ale zároveň přiznal, že svou roli hrál ve stavu postiženého i alkohol.

Na videích zveřejněných žurnalisty je vidět, jak novináři v hotelu, kde Zeman předtím se svým štábem a příznivci sledoval výsledky prezidentských voleb, natáčeli a fotografovali kolaps muže, ke kterému později přijeli záchranáři. Dva muži tyto novináře vykazovali z místnosti, fyzicky je napadali a nadávali jim. Mimo jiné shodili jednomu novináři z rukou kameru, na další také fyzicky útočili.

Slezák se později prostřednictvím syndikátu omluvil a uvedl, že ve štábu jednal pod vlivem emocí. Policie na konci ledna oznámila, že potyčku vyšetřuje pro podezření z výtržnictví. Trestní oznámení v případu podal jeden z novinářů.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované