Hlavní obsah

Zemřel herec Ken Kercheval, představitel Cliffa Barnese ze seriálu Dallas

Dallas se v americké televizi vysílal poprvé v roce 1978. (Video: Karolína Štuková)

 

Reklama

25. 4. 2019 10:08

Cliff Barnes byl v seriálu jedním z hlavních protihráčů bezohledného, arogantního a neomaleného ropného magnáta J. R. Ewinga, kterého ztvárnil Larry Hagman.

Článek

Ve věku 83 let zemřel americký herec Ken Kercheval, známý jako Cliff Barnes z legendárního seriálu Dallas. Informoval o tom server The Hollywood Reporter. Úmrtí slavného herce potvrdil i jeho agent, podle listu The Daily Clintonian zesnul už v neděli večer.

Dallas se v americké televizi vysílal poprvé v roce 1978. A za 13 let si sága naftařského rodu Ewingů z ranče Southfork získala velkou popularitu, a to i mezi českými diváky – v roce 1992 tu byla nejsledovanějším televizním pořadem.

Byznys Game of Thrones: Kolik bere Daenerys za jeden díl a jak se na seriál dívat legálně zadarmo

Ekonomika Game of Thrones: Kdo je nejbohatší? Profesionální analytici vyčíslili jmění seriálových rodů

V roce 2012 se pak na obrazovkách objevila dlouho očekávaná nová řada seriálu. Její děj se soustředil na neshody mezi potomky petrolejářské rodiny ohledně dalšího směřování dynastie. Seriál si vysloužil několik ocenění a četné nominace na Zlaté glóby a na ceny Emmy.

Cliff Barnes byl v seriálu jedním z hlavních protihráčů bezohledného, arogantního a neomaleného ropného magnáta J. R. Ewinga, kterého ztvárnil Larry Hagman. Cliff i J. R. se přitom v Dallasu jako jediní udrželi od začátku až do konce. Oba se vyskytují téměř ve všech ze 357 natočených epizod.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované