Hlavní obsah

Milada Horáková na mítinku KSČM. A to je jen začátek, slibují aktivisté

16. 6. 2020 17:16

Během úterní tiskové konference poslanců KSČM v atriu Sněmovny se na řečnickém pultu objevila promítaná podobizna političky Milady Horákové, která byla před 70 lety popravena po procesu vykonstruovaném komunistickým režimem.

Reklama

Článek

Na případ upozornila na Twitteru redaktorka České televize.

Akci zorganizovali tři studenti, které přivedl do sídla Parlamentu jako své hosty šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Projekci má na svědomí firma Artur Production, jejíž kreativci tak chtějí upozornit na zrůdnost nejznámější komunistické justiční vraždy. A dodávají, že jde jen o začátek ze série plánovaných akcí.

Mluvčí komunistů Helena Grofová ČTK sdělila, že událost považuje za trapnou snahu znehodnotit tiskovou konferenci KSČM. „Aktéři nerespektují fakt, že na půdě Parlamentu mají všechny parlamentní strany stejná práva,“ uvedla mluvčí komunistů.

Milada Horáková byla popravena po vykonstruovaném procesu 27. června 1950 v areálu pankrácké věznice. Právničku, národněsocialistickou poslankyni a bojovnici za práva žen nechali vládnoucí komunisté oběsit kvůli údajné špionáži a velezradě. Stala se jedinou ženou popravenou v 50. letech po odsouzení v politickém procesu.

Připomeňte si ve fotogalerii proces s Miladou Horákovou:

+11

Někteří opoziční politici i osobnosti opakovaně kritizují vliv komunistické strany na současnou českou politiku. Nynější menšinová vláda ANO a ČSSD je u moci jen díky toleranci KSČM. Vadí jim také to, že někteří komunisté stále bagatelizují justiční vraždu Horákové a dalších politických odpůrců totalitního režimu. Zřejmě největší pozornost vyvolalo vyjádření tehdejší komunistické poslankyně Marty Semelové, která před několika lety při televizním vystoupení zpochybnila, že přiznání Horákové ve vykonstruovaném procesu bylo vynucené.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované