Hlavní obsah

Angyalossy podal kárnou žalobu na okresního soudce

Foto: Vojtěch Veškrna, Seznam Zprávy

Petr Angyalossy.

22. 6. 11:00

Předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy podal kárnou žalobu na Jana Veselého z mělnického okresního soudu.

Článek

Důvodem jsou údajně neúplné či nepřesné údaje v majetkovém přiznání. O své první kárné žalobě se zmínil Angyalossy v rozhovoru pro Lidové noviny. Základ žaloby vznikl ještě za působení Angyalossyho předchůdce Pavla Šámala. „Dolaďovali jsme poslední detaily žaloby a podal jsem ji já po odchodu profesora Šámala,“ řekl Angyalossy Lidovým novinám.

Už dříve podal na Veselého kárnou žalobu také předseda Okresního soudu v Mělníku Oldřich Kajzr, týká se Veselého podnikání. „V obou případech soudci běží lhůta k vyjádření,“ uvedla Sylva Dostálová, mluvčí Nejvyššího správního soudu, jehož součástí jsou také kárné senáty.

Podle předsedy mělnického soudu Veselý porušil zákon mimo jiné tím, že drží živnostenské oprávnění. Zákon soudcům až na výjimky zakazuje vedlejší příjem. Veselý serveru Aktuálně.cz řekl, že uvedené skutečnosti se nikdy jakkoli nedotkly jeho práce soudce a nijak s ní nesouvisejí.

Kárné žaloby projednává Nejvyšší správní soud, který rozhodne, zda se Veselý skutečně dopustil kárného provinění. Kajzr žádá jeho odvolání z funkce, NSS ale může uložit i mírnější trest, třeba důtku, případně snížit soudci plat.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené