Hlavní obsah

Vlevo dole: Bartoš je rozený úředník. Něco mu ale bere sílu

Foto: Michal Turek, Seznam Zprávy

Kdyby nemusel řešit spory ve straně, mohl by se Ivan Bartoš víc věnovat třeba digitalizaci.

Reklama

7. 6. 12:00
Článek

Digitalizace, bydlení, místní rozvoj? Ne, Ivan Bartoš musí řešit, že se mu zase hádají straníci. Tentokrát kvůli Jance Michailidu, která je podle některých komunistka –⁠ a byla proto odvolána z vedení strany. V čem je tahle nejnovější pirátská hádka příznačná? Téma pro nejnovější díl politického podcastu Vlevo dole.

„Přijde mi, že Bartošovi bere hrozně moc energie jeho strana, na niž se při každém sebemenším kroku musí pořád ohlížet. Kvůli extrémní vnitrostranické demokracii se pořád musí bát, aby nějaký naštvaný člen někdy v noci nevyvolal na internetovém pirátském fóru hlasování třeba o vystoupení z vlády,“ říká Václav Dolejší.

Spíš než stranu to někdy připomíná nekonečnou schůzi SVJ: než se k něčemu dostanete, musíte dokola řešit pořád stejné historky.

Kromě toho Bartošovi nesvědčí ani pozice ve vládě –⁠ Piráti jsou jediná čistokrevně liberální strana, jenže kvůli malému počtu poslanců si nemůžou moc dupnout. Voliči pak často mají pocit, že pro ně důležitá témata zůstávají nevyslyšena a Piráti příliš ustupují ODS nebo lidovcům.

A digitalizace –⁠ výkladní skříň pirátské politiky –⁠ postupuje dopředu bolestně pomalu. „Kdo jiný než ministr pro digitalizaci z Pirátské strany by měl mít úplně jasnou koncepci a tu tvrdě tlačit. Jenže z Bartošových výroků člověk často není úplně moudrý a výsledkem je pro voliče chaos,“ myslí si Lucie Stuchlíková.

Ustupuje Ivan Bartoš ostatním stranám příliš? V čem je podobný Andreji Babišovi? A je lepší mít svoji Michailidu, nebo svého Čunka? Čerstvou epizodu politické talkshow si pusťte v přehrávači v úvodu!

Speciál Seznam Zpráv „Do důchodu bez důchodu?“

Foto: Seznam Zprávy

Speciál Seznam Zpráv na VŠE.

Vláda se rozhodla konečně reformovat penzijní systém, který jede na rekordní dluh. Co přinese 13 klíčových změn? A dočkají se důchodů i dnešní dvacátníci a třicátníci?

Marie Bastlová z podcastu Ptám se já bude zpovídat jak šéfa rezortu práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL), tak stínového ministra Aleše Juchelku (ANO). Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší z podcastu Vlevo dole pak rozeberou více do hloubky, proč se důchodová reforma v Česku tak dlouho nedaří.

To vše už ve čtvrtek 15. června od 16:00 ve Vencovského aule na VŠE v Praze.

Akce je pro studenty i veřejnost. Kvůli omezené kapacitě je potřeba se na ni registrovat zde.

Reklama

Doporučované