Hlavní obsah

Vlevo dole: Babiš měl Fialu na lopatě, ale promáchl

Foto: Michal Turek, Seznam Zprávy

Andrej Babiš se mohl do premiéra před kamerou opřít, ale moc mu to nevyšlo.

Reklama

5. 6. 12:15
Článek

Po dlouhé době se v televizním duelu střetli premiér Petr Fiala (ODS) a opoziční lídr Andrej Babiš (ANO). Jak souboj dvou hlavních postav viděli autoři politického podcastu Vlevo dole, reportéři Václav Dolejší a Lucie Stuchlíková?

Do nedělní debaty musel jít v defenzivní pozici premiér Fiala, protože jeho vláda právě dělá nepopulární opatření, a dokonce i značná část jejích voličů zažívá rozčarování.

„Čekal jsem, že toho Babiš využije. Že přijde připravený a prostě si to vychutná. Ale asi toho není schopen, spadl do svého klasického módu – byl to chaos, mluvil klasicky zmateně, neudržel myšlenku,“ hodnotí výkon opozičního šéfa Dolejší.

Premiér Fiala toho naopak využil, z defenzivy přešel do útoku a z Babiše si občas přímo utahoval. Dotíral na něj, že pokud chce opravdu něco udělat pro lidi, ať jeho firmy zlevní potraviny. A pokud chce pomoci snižovat schodky, ať jeho holding přestane čerpat dotace.

Ani premiér ale souboj zcela nevyužil. „Fiala byl lepší než Babiš, což je ale upřímně řečeno nízká laťka. Ale za mě to byla promarněná příležitost, jak promluvit k Babišovu publiku - premiér byl tradičně nekonkrétní, nevysvětloval, hodně to bylo vidět v části o obranné smlouvě s USA,“ říká Stuchlíková.

Chtěli byste spravovat sociální sítě radši Andreji Babišovi, nebo Petru Fialovi? Kdo z nich by vyhrál v gorodkách? A s kým byste radši jeli na dovolenou? Čerstvý Reaktor si poslechněte v přehrávači v úvodu!

Vlevo dole

Podcast Václava Dolejšího a Lucie Stuchlíkové, politických reportérů Seznam Zpráv.

Politické kauzy, problémy tradičních i nových stran, historky ze zákulisí volebních sjezdů i Sněmovny. Nový díl každou středu na Podcasty.cz, na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Jaká epizoda vás bavila nejvíc? Co máme zlepšit? Své podněty, připomínky nebo tipy posílejte na e-mail audio@sz.cz.

Reklama

Doporučované