Čech Paloncý obsadil druhé místo na mistrovství světa v extrémním závodě Spartan Race

Pavel Paloncý okomentoval svůj úspěch i průběh závodu pro Seznam Zprávy.Video: Jakub Říha

Pavel Paloncý absolvoval závod Spartan Race poprvé v životě. Mistrovství probíhalo v islandském městě Hveragerdi.

Vytrvalostní běžec Pavel Paloncý vybojoval na mistrovství světa závodu Spartan Race na Islandu stříbrnou medaili. Za 23 hodin mu organizátoři naměřili okolo 125 uběhnutých kilometrů mezi překážkami. Jak sám nováček ve světě Spartan Race Paloncý říká, nejtěžší pro něj byly právě překážky. Když se totiž některému z běžců nepodaří nějakou z nich na trati zdolat, musí na konci kola dělat takzvané angličáky. O tom, že by závod vzdal, však ani na moment neuvažoval.

„Moje silná stránka byl běh, odolnost a výdrž. Překážky to nebyly,“ říká Paloncý. Na konci druhého kola musel běžec dělat 120 angličáků. Postupem času ale přišel na to, jak některé překážky překonat.

V islandském městě Hveragerdi běželi všichni závodníci v teplotě okolo nula stupňů, z toho celých 18 hodin ve tmě. Zprvu promrzlá půda pod náporem sportovců povolila, a tak se po nějaké chvíli závodilo i v bahně.

Pro Paloncého je druhé místo ze závodu historický úspěch. Žádnou jinou medaili z jiného mistrovství světa nemá.