Hlavní obsah

Cestovní kancelář evakuovala z egyptského hotelu své turisty

Hurghada (ilustrační foto).

Reklama

24. 8. 2018 15:46

Po smrti dvou starších turistů se britská cestovní kancelář Thomas Cook uchýlila k evakuaci veškerých svých hostů z hotelu. Podle společnosti trpí někteří z nich zdravotními potížemi.

Článek

Britská cestovní kancelář Thomas Cook dnes oznámila, že se z preventivních důvodů rozhodla v egyptském letovisku Hurghada evakuovat všech svých 301 klientů z hotelu Steigenberger Aqua Magic. Několik hostů totiž začalo mít zdravotní potíže a tento týden v hotelu z nejasných příčin zemřel britský pár. Informovala o tom agentura Reuters. V hotelu je i několik českých turistů.

Devětašedesátiletý John Cooper a jeho o šest let mladší manželka Susan zemřeli v úterý, což byl sedmý den jejich desetidenní dovolené.

Podle listu Daily Mail se nejprve hovořilo o tom, že muž zemřel v důsledku infarktu a jeho žena kvůli žalu ze ztráty manžela. Podle jiných sdělení se ale dvojice mohla otrávit oxidem uhelnatým. Cestovní kancelář ale podle britského listu uvedla, že únik oxidu uhelnatého zaznamenán nebyl, příčina úmrtí manželů se však stále vyšetřuje.

S párem byla na dovolené také jeho dcera Kelly Ormerodová (40) se svou rodinou. Ta uvedla, že její otec zemřel před jejíma očima v hotelovém pokoji a matku pak doprovázela při převozu do nemocnice, kde zemřela. Zesnulí manželé byli podle Ormerodové v dobrém zdravotním stavu. Dcera rovněž uvedla, že chce znát příčinu úmrtí svých rodičů.

Podle místní nemocnice zemřel muž přirozenou smrtí

Nemocnice v Hurghadě uvedla, že pár zemřel přirozenou smrtí. Místní úřad v Hurghadě na Twitteru sdělil, že muž zemřel v důsledku srdečního selhání. Žena podle úřadu omdlela, byla odvezena sanitkou do nemocnice a po 30 minutách pokusu ji oživit zemřela. Byla nařízena pitva a těla budou následně přepravena do Británie, napsala AP.

Kancelář Thomas Cook jako důvod evakuace hostů uvedla, že obdržela informace o tom, že se několik hostů v hotelu potýkalo se zdravotními problémy. Bližší podrobnosti nesdělila. Na internetu řada někdejších hostů napsala, že v důsledku špatných hygienických podmínek měli zažívací potíže a někteří byli dokonce hospitalizováni.

V hotelu jsou i Češi

V hotelu jsou ubytováni také čeští turisté. Několik klientů tam má CK Fischer. „Klienti se z dovolené zítra vrací domů. Naše delegátka s nimi mluvila, všichni jsou naprosto v pořádku a s žádnými problémy se nesetkali,” uvedl mluvčí Jan Bezděk. V následujících dnech do tohoto hotelu podle něj žádní další klienti nemíří. CK Blue Style má v hotelu ubytované dva klienty, kteří jsou dle informací od delegáta v pořádku a změnu hotelu ani dřívější návrat nepožadují. Podle českých CK tento hotel patří k nejlépe hodnoceným v celém letovisku Hurghada a ze strany klientů na něj nejsou stížnosti.

Klienti cestovní kanceláře Thomas Cook dostali možnost ubytovat se v jiném hotelu nebo se vrátit domů. Agentura AP s odkazem na nejmenovaný egyptský zdroj uvedla, že v době smrti dvou Britů bylo v pětihvězdičkovém hotelu ubytováno 550 Britů a dále občané Německa, Itálie a Belgie. Lidé, kteří si již u britské cestovní kanceláře koupili do hotelu Steigenberger Aqua Magic zájezd v období nadcházejících čtyř týdnů, budou mít možnost vybrat si jiný hotel.

Cestovní kancelář Thomas Cook naposledy hodnotila hotel v červenci, kdy získal 96 procent.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované