Hlavní obsah

Chci ve vládě i v prezidentském křesle někoho úplně jiného, říká Bára Basiková

Chci, abychom příštího listopadu 2019 už měli ve vládě a v prezidentském křesle někoho úplně jiného, říká Bára Basiková. (Video: Dan Sywala, Seznam.cz)

Reklama

5. 12. 2018 10:46

Zpěvačka Bára Basiková před pár dny předvedla naživo své nové album Slzy v pražském klubu Futurum. Kromě aktuální politické situace v České republice se dokázala rozpovídat i na téma budoucích plánů skupiny Stromboli, kouzla melancholické hudby a boje za práva homosexuálů.

Článek

„S rockovou muzikou jsem začínala v osmdesátých letech, kdy tato hudba ve světě kulminovala. To byla tzv. doba ,novoromantismu’ v popové a rockové muzice. Přesněji nová vlna. V době, kdy mi bylo devatenáct, a já začínala zpívat s Precedens, jsem milovala ikony typu Ultravox, Duran Duran a Depeche Mode, které tehdy byly na vrcholu. Ne, že by dneska nebyly ,in’, ale tenkrát to nebyl jen jejich vrchol, ale i samotné scény. Takže nás to tehdy hodně ovlivnilo a dodnes se mi to líbí. Vždycky jsem ať už v hudbě, literatuře, malířství nebo kinematografii inklinovala k melancholičtější poloze,“ zmiňuje pro Televizi Seznam Basiková.

„Obnovení Stromboli, co teď pár let po sobě pobíhá, je fantastické. Na takových koncertech, jako byly Colours Of Ostrava 2015, je úžasné, že jsme nečekali, že to pořád ještě tolik lidí zajímá. A příští rok jedeme zas. My už jsme nějak nechtěli, ale pořád je velký zájem od pořadatelů, promotérů a lidí. Takže jsme si řekli, že by to byla škoda a máme proto na příští rok naplánovaných asi dvacet koncertů,“ říká hlavní hvězda večera a dodává: „Rádi bychom příští rok zahráli i na Václavském náměstí, protože příští sedmnáctý listopad bude třicet let od sametové revoluce. Zároveň bych si moc přála, abychom příštího listopadu 2019 už měli ve vládě a v prezidentském křesle někoho úplně jiného. Moc bych si to přála a není to jenom moje přání, ale i mnoha dalších lidí. O to víc bychom tam rádi zahráli.“

Nakonec upřesňuje svou motivaci pro podporu organizace jsmefer.cz: „Od mládí mám mezi přáteli nebo kolegy spousty lidí, kteří nežijí tak ,tradičně‘ jako ostatní. Nicméně, jsou to skvělí, chytří a kultivovaní lidé. Myslím si, že sexuální orientace absolutně neukazuje na to, jaký člověk je. To ukáže jeho charakter, chování a to co má v hlavě. Protože je spousta odložených dětí v ústavech a na adopci marně čeká spousta lidí, přijde mi absurdní nepovolit homosexuálním párům vychovávat dítě. Zvlášť v dnešní době, kdy tradiční rodina už není tak ,tradiční‘.

"Spousta lidí se dnes nebere a neuzavírá sňatky. Ve spoustě rodinách funguje střídavá péče a řada rodičů jsou samoživitelé. Nevidím v tom vůbec žádný problém. Nevím, proč by dva muži, nebo dvě ženy nemohli s láskou a nejčistším svědomím vychovávat dítě. Proto jsem se do téhle akce zapojila a proto ji podporuju.“

Celý rozhovor najdete v magazínu Slavní, který v Televizi Seznam můžete sledovat každou neděli od 21 hodin.

Jak naladit Televizi Seznam? Praktický návod najdete ZDE.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené