Hlavní obsah

Cheb začne se stavbou první části cyklostezky na Dřenici

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

1. 8. 2020 17:46

Cheb začne v srpnu se stavbou první části cyklostezky na Dřenici. Úpravy podjezdu pod viaduktem nedaleko vlakového nádraží si vyžádají dopravní omezení.

Článek

„Celkové náklady stavby jsou zhruba 25 milionů korun, práce potrvají do začátku příštího roku,“ řekl starosta Chebu Antonín Jalovec.

Stezka propojí úseky mezi Wolkerovou ulicí a ulicí Na Návrší na Švédském vrchu. Stavba bude o to komplikovanější, že pod silnicí leží inženýrské sítě a silnice je v majetku Karlovarského kraje.

„Hlavní benefit bude, že dojde k přeložení chodníku a cyklostezky z dnešní strany u Kauflandu na stranu k nádraží. To umožní lidem ze Švédského vrchu se dostat komfortněji z nádraží na Švédský vrch,“ uvedl Jalovec.

Po zkušenostech z minulých let, kdy byla kvůli opravám uzavřena pro dopravu navazující Pivovarská ulice, se město rozhodlo, že do podmínek zhotovitele dá povinnost i v průběhu stavby udržet aspoň částečný průjezd pod viadukty.

Pokračování cyklostezky dál směrem na Dřenici ale bude také komplikované. Úzká silnice obklopená rodinnými domy není v majetku města a město nemá ani jiné vhodné pozemky, po kterých by se mohla cyklostezka ke koupališti u přehrady Jesenice vést.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované