Hlavní obsah

Člen štábu podal žalobu na Baldwina kvůli neúmyslnému zastřelení kameramanky

Foto: Profimedia.cz

Halyna Hutchinsová byla filmařka ukrajinského původu, dříve pracovala jako novinářka, před šesti lety absolvovala filmovou školu v LA.

Reklama

11. 11. 6:48

Serge Svetnoy obvinil producenty a další členy štábu, že nedodržovali bezpečnostní standardy. Úřady v městě Santa Fe věc nadále vyšetřují a dosud v této věci nikoho neobvinily.

Článek

Člen štábu z natáčení filmu Rust ve středu podal žalobu na herce Aleka Baldwina, který minulý měsíc nechtěně zastřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou. Baldwin a další filmaři se podle něj dopustili zabití z nedbalosti, informovala agentura Reuters.

Baldwin 21. října při natáčení westernu Rust v Novém Mexiku vystřelil ze zbraně, v níž byl ostrý náboj. Předtím mu však bylo sděleno, že zbraň není nebezpečná. 48letý režisér Joel Souza utrpěl zranění ramene.

„Zjednodušeně řečeno, nebyl žádný důvod, aby se v tom revolveru Colt ráže 45 nacházela ostrá kulka, respektive aby se nacházela kdekoliv v místě natáčení filmu Rust. Přítomnost kulky v revolveru představovala smrtelnou hrozbu pro všechny v jeho blízkosti,“ stojí v žalobě.

Svetnoy byl jedním z mála lidí ze štábu, kteří byli přímo u toho, když se smrtelná nehoda odehrála. V žalobě uvedl, že Hutchinsovou držel v náručí, když krvácela z rány v hrudníku, což ho podle jeho slov bude „navždy pronásledovat“. Požaduje proto blíže neurčenou částku jako odškodnění.

Žaloba míří mimo jiné na zbrojířku Hannah Gutierrezovou, která měla na starosti zbraně, a asistenta režiséra Davea Hallse, který vyšetřovatelům řekl, že to byl on, kdo Baldwinovi zbraň během nácviku předal.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované