Hlavní obsah

Dánského konstruktéra obžalovali z vraždy novinářky. Prokurátor chce doživotí

Dánského konstruktéra obžalovali z vraždy Kim Wallové. (Video: Soňa Barabášová)

 

Reklama

16. 1. 2018 15:55

Dánská prokuratura obžalovala konstruktéra Petera Madsena z vraždy švédské novinářky Kim Wallové. O život ji podle prokuratury připravil loni v srpnu během plavby ponorkou vlastní výroby. Prokuratura požaduje, aby soud Madsenovi uložil doživotní trest vězení.

Článek

Sedmačtyřicetiletý Madsen podle prokuratury Wallovou buď uškrtil, nebo jí podřízl hrdlo. Podle prokurátora Jakoba Bucha-Jepsena šlo o velmi neobvyklý a mimořádně nechutný případ. Kromě vraždy byl konstruktér ponorky Nautilus obžalován také z hanobení lidských ostatků. Údajně se na mrtvém těle Švédky sexuálně uspokojil.

Vynálezce dlouhodobě tvrdil, že novinářka, která jej kvůli psaní reportáže doprovázela na plavbě ponorkou, zemřela náhodou, když na ni spadl těžký poklop. Přiznal nicméně, že se jejího těla následně rozhodl zbavit, rozřezal je a hodil do moře. Ponorku Madsen pak nechal záměrně ztroskotat, sám se ale zachránil.

Části těla Kim Wallové s bodnými ranami v podbřišku policie našla na různých místech v moři. Soudní proces s Madsenem by měl začít 8. března. Verdikt by mohl padnout 25. dubna.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované