Hlavní obsah

Demisi! Aktivisté narušili tiskovou konferenci ANO v parlamentu

Aktivisté narušili tiskovou konferenci ANO. (Zdroj: Facebook iniciativy Proč? Proto!) (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

4. 12. 2018 14:17

Tiskovou konferenci poslaneckého klubu ANO narušila dnes ve Sněmovně dvojice aktivistů. Před řečníky rozvinuli transparent s požadavkem na odstoupení premiéra Andreje Babiše (ANO). Po několika desítkách vteřin aktivisté z iniciativy „Proč? Proto!“, která loni pořádala protesty proti Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi, prostor před řečnickým pultem opustili. Zástupci ANO na jejich krok nijak nereagovali a tiskovou konferenci nepřerušili.

Článek

Aktivisté v tiskové zprávě vyčítají Babišovi, že své trestní stíhání kvůli údajnému dotačnímu podvodu nepovažuje za důvod k alespoň dočasnému opuštění politické scény. Po nedávno zveřejněných informacích o údajném únosu Babišova syna na Krym kvůli Čapímu hnízdu by podle nich jakýkoliv jiný politik dávno odstoupil, nebo by ho k tomu donutili kolegové ze strany. Babiš obvinění z únosu, kvůli němuž se opozice snažila neúspěšně vyslovit v listopadu nedůvěru vládě, odmítá. Hovoří o tom, že jeho syn trpí schizofrenií.

„Bez ohledu na to, že vláda obhájila důvěru, přijde nám nepřijatelné, aby na postu premiéra zůstával trestně stíhaný člověk, za kterého navíc, jak se ukazuje, budeme muset všichni nejspíš zaplatit dvě miliardy. Se současným stavem se nikdy nesmíříme, nikdy. Snad si to pan Babiš zapamatuje,“ parafrázovali aktivisté Tomáš Kozel a Tadeáš Kucharič v prohlášení Babišova nedávná slova o tom, že nikdy neodstoupí.

Iniciativa „Proč? Proto!“ stála mimo jiné za demonstracemi, které se napříč republikou konaly v květnu 2017. Směřovaly proti tehdejšímu ministrovi financí Babišovi a Zemanovi. V tehdejší vládní krizi, vyvolané návrhem premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) na odvolání Babiše z vlády, vyzývala například k ústavní žalobě na prezidenta v případě, že by Babiše neodvolal.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované