Hlavní obsah

Domov pro seniory ve Velkém Meziříčí potřebuje lidi na výpomoc

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

2. 11. 2020 23:37

Domov pro seniory ve Velkém Meziříčí na Žďársku potřebuje lidi na výpomoc kvůli rostoucí nemocnosti mezi pracovníky. Situace se podle ředitele Vítězslava Schreka zhoršila po víkendu.

Článek

V pracovní neschopnosti je třetina pečovatelů a několik zdravotních sester, řekl dnes ČTK. Mezi obyvateli domova se zatím nákaza tolik nešíří. Pozitivních na koronavirus je teď sedm z 98 klientů.

Z tří desítek pečovatelů jich je v pracovní neschopnosti 11, domovu teď chybí i tři zdravotní sestry. „Jen co jsme v minulých dnech horko těžko přežili značný personální výpadek v technických provozech, začínáme bojovat se zajištěním péče. Nebere to konce,“ uvedl Schrek.

Domov zřizovaný krajem poskytuje dvě sociální služby, funguje jako domov pro seniory a domov se zvláštním režimem. Zřízené musí mít dvě covid-zóny. Zařízení shání lidi s kvalifikací pro práci v sociálních službách a zdravotní sestry. Podle ředitele by se mu hodila pomoc kdokoli z profesionálů, včetně mediků nebo i lékařů.

„Od rána obvolávám své kolegy a současně kontaktujeme studenty zdravotních a sociálních oborů,“ řekl Schrek. O pomoc armády domov dosud nepožádal. „Zatím to zkusíme tímhle způsobem,“ řekl ředitel k dnešní žádosti o výpomoc zveřejněné na webu domova.

Od středy má platit v domovech pro seniory a dalších zařízeních povinnost pravidelného plošného testování na koronavirus. „Obávám se toho,“ řekl Schrek (ODS), který by se podle uzavřené koaliční smlouvy měl stát novým hejtmanem Kraje Vysočina. Uvedl, že pracovníci v domovech pečujících o klienty nemocné covidem-19 už jsou unavení a testování jim bude zabírat další čas.

Reklama

Doporučované