Hlavní obsah

E-maily jsou v pořádku, FBI Clintonovou stíhat nebude

 

Reklama

7. 11. 2016 7:31

Republikáni jsou proti. Demokratka vede v průzkumech.

Článek

Nově nalezené e-maily od nynější demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clintonové z doby, kdy vedla americkou diplomacii, neukazují na žádné porušení zákonů, Federální úřad pro vyšetřování (FBI) tedy neplánuje Clintonovou stíhat. Dnes to Kongresu USA sdělil šéf FBI James Comey, uvedla agentura Reuters.

Podle svého mluvčího Clintonová ani její štáb jiný závěr obnoveného vyšetřování nečekaly.

Byli jsme si jistí, že červencové rozhodnutí se nebude měnit. Nyní to ředitel FBI potvrdil.

Donald Trump reagoval tradičním prohlášením, že Clintonovou chrání zkorumpovaný a zmanipulovaný systém. Se zastavením vyšetřování nesouhlasí ani Mike Pence, republikánský kandidát na viceprezidenta. „Špatné zacházení s e-maily je zločin," citovala ho agentura AP.

Comey minulý týden v pátek oznámil Kongresu nález nového balíku pracovní elektronické pošty, kterou Clintonová odesílala proti pravidlům ze svého soukromého poštovního účtu. Svým prohlášením vyvolal kritiku proti federální agentuře kvůli možnému ovlivnění voleb.

Hillary Clintonová posléze začala v průzkumech volebních preferencí ztrácet, Donald Trump ji dokonce předehnal o jedno procento. Nyní ale podle nejnovějšího průzkumu listu The Washington Post a televize ABC Clintonová znovu vede, o pět procent. Další průzkum jí dává náskok dvě procenta.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované