Hlavní obsah

Fakulta strojního inženýrství v Ústí nad Labem bude mít novou budovu

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

20. 4. 2020 23:34

Fakulta strojního inženýrství Univerzity J. E. Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem bude mít novou budovu centra materiálů, mechaniky a technologií (CEMMTECH). Náklady na stavbu jsou 262 milionů, vybavení bude stát asi 23 mil. korun.

Článek

Rektor Martin Balej dnes podepsal smlouvu na stavbu. Část fakulty strojního inženýrství je v budově na Klíši v ulici Na Okraji, druhá část sídlí v kampusu. Právě u druhé části vznikne do dvou let další budova, kam se přestěhují učebny z ulice Na Okraji. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí školy Jana Kasaničová.

„Jedná se o další rozsáhlou investiční akci směřující k centralizaci aktivit univerzity a dokončování rozvoje kampusu,“ uvedl Balej v tiskové zprávě. Jde o jednu ze tří staveb z vládního projektu RE:START zaměřeného na hospodářskou restrukturalizaci Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje.

V novém objektu bude podle Kasaničové prostor zahrnující nové učebny, specializované laboratoře, zázemí a konzultační místnosti, tedy prostor nezbytný pro výuku a pro akademické pracovníky nově vznikajících studijních programů.

S výstavbou kampusu univerzita začala v roce 2004, kdy se s městem Ústí nad Labem dohodla na převodu starého areálu nemocnice. Některé nemocniční budovy pak opravila, jiné zbourala. Postupně se do areálu stěhují fakulty z různých míst ve městě. UJEP byla otevřena 28. září 1991 a je jedinou univerzitou v Ústeckém kraji.

Reklama

Doporučované