Hlavní obsah

Festival Ghettofest se v Brně uskuteční navzdory koronaviru

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

6. 5. 2020 15:36

Brněnský festival Ghettofest se letos uskuteční, přestože dál platí některá omezení přijatá v souvislosti se šířením koronaviru. Přehlídka, která se každoročně odehrává v takzvaném brněnském Bronxu, má nový termín.

Článek

Místo 6. června bude 27. června. Pořadatelé připravují speciální režim, aby na jednom místě nebylo více než 100 lidí.

Několik menších oddělených scén bude rozmístěných v dostatečné vzdálenosti od sebe. „Učiníme vše pro to, aby si účinkující i diváci mohli festival užít i ve ztížených podmínkách,“ informoval ČTK David Oplatek ze spolku Tripitaka.

Současnou situaci vnímají pořadatelé i jako příležitost, jak lidem ukázat nová či dosud neobjevená místa v lokalitě mezi Francouzskou ulicí a Cejlem.

Budou to místa, kde lze jednoduše kontrolovat vstup a dodržet maximální počet lidí. Samozřejmostí je dezinfekce a dostatek prostoru, aby lidé mohli udržovat bezpečnou vzdálenost. Zároveň se festival letos nebude konat na tradičních volně přístupných místech, jako je Park Hvězdička nebo náměstíčko u Muzea romské kultury.

Cílem přehlídky je otevřít lokalitu širší veřejnosti. V takzvaném Bronxu vedle sebe žijí Romové, Vietnamci, Ukrajinci a spousta mladých lidí, které tam láká levnější bydlení blízko centra. Festival v minulých letech tvořily koncerty, projekce, sousedská setkání i slavnostní průvod.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované