Hlavní obsah

Filipínský tajfun Phanfone má již 16 obětí

Foto: Profimedia.cz

„Desetitisíce lidí musely v této zemi s výraznou katolickou většinou strávit Štědrý večer a první svátek vánoční v provizorním ubytování nebo zaseklí daleko od domova,” napsala AFP.

26. 12. 2019 8:35

Tajfun Phanfone, který se v posledních dvou dnech přehnal přes Filipíny, za sebou zanechal nejméně 16 obětí. Napsala to agentura AFP, která se dostala k první bilanci filipínských úřadů. Ještě ve středu večer mrtví v souvislosti s tajfunem hlášeni nebyli, média informovala pouze o šesti pohřešovaných.

Článek

Bouře zasáhla souostroví v jihovýchodní Asii v úterý pozdě večer a ve středu postupovala přes jeho území směrem na západ. Provázely ji silné deště a nárazy větru o rychlosti až 195 kilometrů v hodině, které ničily domy i elektrické vedení. Více než 16 tisíc lidí se muselo přesunout z domovů do evakuačních center, nejméně 20 tisíc cestujících ovlivnilo rušení letů či lodních spojů.

„Desetitisíce lidí musely v této zemi s výraznou katolickou většinou strávit Štědrý večer a první svátek vánoční v provizorním ubytování nebo zaseklí daleko od domova,” napsala AFP. Dnes už Phanfone podle meteorologů slábne a vzdaluje se od filipínského území.

Filipíny každoročně zasáhne asi 20 tajfunů či bouří, které připraví o život stovky lidí. Tajfun Phanfone – jehož název znamená v laoštině „zvíře” – se pohybuje po stejné trase jako v roce 2013 supertajfun Haiyan, je ale podstatně slabší. Bouře Haiyan, nejničivější v historii Filipín, si před šesti lety vyžádala přes 7300 mrtvých či pohřešovaných.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené