Hlavní obsah

Firma ICOM potřebuje pro pracovníky 25 000 respirátorů na měsíc

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

1. 3. 13:44

Dopravní koncern ICOM transport sídlící v Jihlavě bude kvůli zpřísnění opatření proti epidemii v Česku potřebovat pro zaměstnance na měsíc 25 000 respirátorů.

Článek

Další komplikací je podle firmy omezování spojů veřejné dopravy napříč republikou. Krajské úřady chystají redukci autobusových spojů od 8. března, sdělila dnes ČTK předsedkyně představenstva Kateřina Kratochvílová. Cestující najdou aktuální informace na www.idos.cz.

Přísnější opatření proti epidemii, včetně omezení pohybu lidí, vyhlásila vláda v pátek večer, platí ode dneška. Koncern ICOM transport zaměstnává 1800 lidí. Provozuje 800 autobusů a 300 souprav nákladních vozidel, má také autorizovaný servis Mercedes-Benz, čerpací stanice, služby měření emisí a myčky vozidel.

Po pátečním zpřísnění vládních opatření teď podle dopravce nepotřebují respirátor jen řidiči veřejné dopravy, ale i řidiči kamionů, kteří přijdou do kontaktu se zákazníkem, obsluhy čerpacích stanic, zaměstnanci pokladen a informačních kanceláří na autobusových nádražích nebo pracovníci servisu. Náklady na nákup respirátorů na měsíc pro své pracovníky firma odhadla na 200 000 korun.

Objednané autobusové spoje se podle firmy ICOM chystají krajské úřady omezit od 8. března, zatím do konce nouzového stavu. „Vybraní objednavatelé uvažují i o delším časovém horizontu. Během nejbližších dnů budeme znát podrobnější informace,“ uvedla Kratochvílová.

Připomněla to, že respirátor musí mít také cestující v autobusech, jinak nebudou vpuštěni do vozu. Výjimku mají jen děti od dvou do 15 let, jimž stačí chirurgická rouška.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované