Hlavní obsah

Historická loď Munot má plout na Nových Mlýnech před prázdninami

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

12. 5. 2020 21:42

Kvůli covid-19 se zpozdila oprava historické lodě Munot i její spuštění na hladinu horní Novomlýnské nádrže.

Článek

Společnost Plavby Pálava, která rekreační plavbu na nádrži provozuje, předpokládá, že loď bude na vodě po 20. červnu tak, aby mohla vyplout se začátkem letních prázdnin, řekla ČTK majitelka Lucie Erbanová. Původně se loď měla spouštět koncem dubna.

Loď bude vyplouvat od mola z kempu Merkur, nyní je v Pasohlávkách. „Musíme zajistit dopravu a dopravce potřebuje veškerá povolení, protože jde o nadměrný náklad. Do kempu jsou to od nás zhruba tři kilometry, přesné datum proto zatím neznáme,“ řekla Erbanová. Plavidlo pochází z roku 1936 a většinu času vozilo turisty na Bodamském jezeře, které tvoří hranici mezi Švýcarskem, Německem a Rakouskem.

V Pasohlávkách prošla loď kompletní renovací, nyní už zbývají poslední nedodělky. „Kvůli koronaviru nám odpadli někteří dělníci, takže si řadu věcí musíme dělat sami. Ale minulý týden už u nás byl inspektor, doopravili jsme, co bylo potřeba. Nyní dobrušujeme poslední metry a příští týden budeme loď natírat speciální stříkačkou, kterou si půjčíme. Potom bude loď konečně vypadat hezky,“ řekla Erbanová.

Loď s naftovým motorem kdysi vozila až 250 lidí, na Nových Mlýnech bude její kapacita 150 lidí. Malá loď pojmenovaná Věstonická Venuše, která plula po přehradě dosud, má kapacitu pouze 45 lidí a slouží k vyhlídkovým plavbám. Velká loď pojme například i kapelu, lidé se na ní budou moct bavit. „Jelikož vyplouváme z kempu, kde jsou v létě tisíce lidí, již se chtějí bavit, potřebovali jsme takovouto loď, kterou si mohou pronajmout i větší skupiny,“ řekla Erbanová. Loď má i horní nekrytou palubu, která láká za pěkného počasí. Vejde se na ni 40 sedících, dohromady zhruba 60 lidí.

Plavby, které začínají v autokempu, směřují po nádrži do Pasohlávek, kde je přístav, večer až do zátoky u Brodu nad Dyjí. Podle ceníku na webu stojí okružní plavba 120 korun, večerní plavba i s neomezenou konzumací vína 250 korun.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované