Hlavní obsah

Horáček utratil za kampaň první milion. Popsal svou další strategii

„Stojím proti tomu, co tady praktikuje pan inženýr Zeman,“ říká Michal Horáček.

 

Reklama

15. 3. 2017 13:55

Textař Michal Horáček se nevzdává ambice porazit Miloše Zemana už v prvním kole prezidentských voleb. „Pro výhru udělám všechno,“ říká odhodlaně v rozhovoru pro Seznam.

Článek

Michal Horáček říká, že se za opětovnou kandidaturu Miloše Zemana modlil v kostele – a vyšlo mu to: „Kdyby odešel a nekandidoval, zbyla by za ním zvláštní legenda člověka, který se upracoval pro dobro vlasti a nebyl podroben zkoušce v reálném životě.“

Na druhou stranu je rozladěn z toho, že Zeman se rozhodl kandidovat bez přímé volební kampaně, účasti na volebních diskusích a konfrontace s dalšími prezidentskými uchazeči: „Za to jsem se nemodlil,“ říká s nadsázkou.

Lepší nabídka než Schwarzenberg

Horáček se v rozhovoru jednoznačně vymezuje vůči Zemanovi a spoléhá na to, že Zeman v minulých volbách těžil z toho, že proti němu stál Karel Schwarzenberg, kterého řada lidí nebyla ochotna volit. „Když teď budou mít voliči lepší nabídku, mnozí z nich ji zváží,“ říká Horáček.

To, že sám nezískal ani vlažnou podporu žádné politické strany, prezentuje jako výhodu, i když z téhle situace pro něj přímo plyne riziko většího množství dalších Zemanových protikandidátů, kteří budou ujídat ze stejného koláče voličských hlasů.

V rozhovoru, který najdete ve videu nahoře v tomto textu, Michal Horáček mluví mimo jiné o tom, kolik už ho stála prezidentská kampaň, kolik už objel českých a moravských měst, kdy hodlá nasadit billboardy a kolik do nich chce investovat. Odpovídá také na otázku, za co se v kostele modlí teď.

Miloš Zeman: Jak oznámil, že bude znovu kandidovat?

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované