Hlavní obsah

Jako Trump. Nad Londýnem se bude vznášet podobizna starosty v plavkách

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Londýnský starosta Sadiq Khan si za zvýšenou kriminalitu ve městě vysloužil svůj vlastní zesměšňující balon. (Video: Zuzana Lachnitová, AP)

 

Reklama

31. 8. 2018 16:26

Kritici londýnského starosty Sadiqa Khana dostali povolení, aby v sobotu nad britskou metropolí létal vzduchem balon zpodobňující nejvyššího představitele města ve žlutých dámských plavkách. Khan vzal akci svých odpůrců s humorem. Poznamenal pouze, že žlutá mu příliš nesluší, informoval server Independent.

Článek

Autor nápadu na vytvoření balonu v podobě londýnského starosty v bikinách Yanny Bruere vybral na internetové platformě na svůj projekt 58 tisíc liber (1,6 milionu korun).

Téměř devět metrů dlouhý balon v podobě starosty se žlutými dámskými dvojdílnými plavkami vznikl v přímé reakci na nafukovací podobiznu amerického prezidenta Donalda Trumpa, kterou nechali vyrobit jeho odpůrci a která se vznášela nad Londýnem i Edinburghem v době jeho červencové návštěvy v Británii. Balon šéfa Bílého domu zpodobňoval jako rozzlobené dítě s plenkami.

Za důvod, proč se rozhodl tímto způsobem proti starostovi Khanovi protestovat, označil Bruere údajně zvyšující se kriminalitu v Londýně a snahu bránit svobodu slova.

Nafukovací starosta se bude nad britským Parlamentním náměstím vznášet v sobotu od 9:30 do 11:30 místního času (10:30 až 12:30 SELČ).

„Pokud chtějí lidé trávit svou sobotu tak, že budou koukat na mě ve žlutých bikinách, tak ať to klidně dělají – nemyslím si nicméně, že by mi žlutá slušela,“ řekl Khan televizi ITV London.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované