Hlavní obsah

Jeden z nejbohatších Němců se už téměř týden pohřešuje. Zmizel při skialpinismu poblíž Matterhornu

Záchranáři museli pátrání po Haubovi odvolat kvůli špatnému počasí. (Video: Reuters)

 

Reklama

13. 4. 2018 14:23

Švýcarští záchranáři se v oblasti o rozloze 240 kilometrů čtverečních snaží najít německého miliardáře Hauba. Práci jim však komplikuje špatné počasí. Šance, že by se našel živý, je podle nich velmi malá.

Článek

Švýcarští záchranáři obnovili pátrání po německém miliardáři Karlovi-Erivanovi Haubovi, který v sobotu zmizel v oblasti alpského štítu Matterhorn. Kvůli nepříznivému počasí museli záchranné akce ve čtvrtek přerušit, informovala agentura DPA. Naděje, že Hauba najdou ještě živého, je podle ní ale prakticky nulová.

Haub je výkonným ředitelem skupiny Tengelmann. Pohřešován je od soboty, kdy coby vášnivý skialpinista vyrazil sám do hor na lyže.

„Hned vyrážíme s vrtulníky a pátracími skupinami,“ řekl ráno agentuře DPA šéf záchranářů z Zermattu Anjan Truffer. Zhruba dvacítka záchranářů bude podle něj pátrat na švýcarské i italské straně hranice. Oblast, kterou prohledávají, má 240 čtverečních kilometrů.

Šance najít 58letého Hauba živého jsou podle DPA prakticky nulové. Ve středu hlavní zdravotník zermattských záchranářů hovořil o „minimální“ šanci. Podle něj se dá s dobrým vybavením přežít v oblasti, ve které se Haub ztratil, několik dní. Miliardář ale měl jen lehké sportovní oblečení a větrovku.

Do skupiny Tengelmann, kterou Haub vede, patří mimo jiné hobbymarkety OBI či prodejny textilu KiK, které působí také v Česku. Kdysi skupina vlastnila také diskontní řetězec Plus. Karl-Erivan Haub převzal v roce 2000 vedení rodinného podniku po svém otci Erivanovi, který zemřel letos v březnu.

Podle časopisu Wirtschaft je Tengelmann v první desítce největších rodinných podniků Německa. Časopis Manager-Magazin v loňském roce majetek rodiny Haubových odhadl na 4,2 miliardy eur (106 miliard korun). Podle časopisu Forbes patří k nejbohatším rodinám na světě.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované