Hlavní obsah

Jeden za všechny. Ministr dopravy v Senátu zastoupí dovolenkáře

Všechny kolegy na jednání senátorů zastoupí jediný ministr. Vladimír Kremlík, který má na starosti dopravu.

13. 8. 2019 20:00

Ve středu bude jednat Senát. Z šesti pozvaných členů vlády dorazí jeden – šéf dopravy Vladimír Kremlík.

Článek

Vládní prázdniny zasáhnou tento týden do jednání horní komory Parlamentu. Respektive ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) bude jako správný mušketýr jednat v duchu hesla „jeden za všechny“. Bude totiž z členů vlády Andreje Babiše jediný, kdo na jednání dorazí. Ostatní mají vládní prázdniny. Kremlík proto většině z kolegů vypomůže.

Své návrhy měli na schůzi obhajovat premiér Andrej Babiš (ANO), ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD), ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) a ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Od prvního srpna jsou ale třítýdenní vládní prázdniny a ministři nejsou v úřadu.

„Zastupuje mě ministr Kremlík,” potvrdil ministr vnitra a vicepremiér Hamáček. Kremlík bude na místě předkladatele sedět i místo Jany Maláčové a Miroslava Tomana.

Babiš i Petříček přijdou osobně. Ale až příště

Jiný postup zvolili ti, kteří do Senátu nesou zprávy ze zahraničí. „Premiér požádal o přeřazení na další schůzi,” napsal Seznam Zprávám ředitel komunikace Úřadu vlády Vladimír Vořechovský. Stejně se zachová i šéf české diplomacie Tomáš Petříček.

Na minulé plenární schůzi Senátu v červenci to vypadalo docela jinak. Dorazilo hned devět ministrů a ministryň.

Podle programu pléna má horní komora rozhodovat o elektronických dálničních známkách, o novele, která by umožnila snáz se zbavit dluhů z dětství, nebo o rušení nutnosti úředního překladu matričních dokladů. Na stole je taky novela, podle které by stát mohl kupovat pozemky do půdní rezervy za tržní ceny.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené