Hlavní obsah

Jednu z linek kladenské MHD budou od září obsluhovat elektrobusy

Foto: Seznam Zprávy

„Ilustrační foto.“

Reklama

27. 8. 19:38

Jednu z linek kladenské městské hromadné dopravy budou od září obsluhovat elektrobusy. V Kladně nyní jezdí vozy MHD pouze na stlačený zemní plyn (CNG).

Článek

V srpnu společnost ČSAD MHD Kladno pořídila 28 nových CNG autobusů a dva elektrobusy. Pokud se elektrobusy osvědčí, plánuje město spolu s dopravcem pořízení dalších šestnácti v roce 2023 pro nasazení na páteřní linky 603 a 606, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková.

„Elektrobusy budou pokrývat linku 610, která vyjíždí ze zastávky Tržnice v Kročehlavech a přes Sítnou, Central a náměstí Starosty Pavla dojede do konečné zastávky Zádušní,“ uvedl primátor Milan Volf (Volba pro Kladno). Nové vozy jsou nízkopodlažní. Nechybí ani informační systém pro slabozraké a možnost připojení na internetovou síť.

Do jednoho elektrobusu se vejde až 86 lidí, z toho je 28 míst k sezení. „Na jedno plné nabití ujede vůz při rychlosti 80 km/h zhruba 180 kilometrů, přičemž rekuperací se zvyšuje délka dojezdu o dalších cca 20 procent. V areálu garáží jsme vybudovali dvě dobíjecí místa. Elektrobusy budeme dobíjet v noci, plného stavu nabití dosáhne za šest hodin,“ informoval provozní ředitel společnosti ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

Dopravce ČSAD MHD Kladno patří do skupiny Arriva, na základě tendru bude zajišťovat městskou dopravu pro Kladno v dalších deseti letech. Aktuálně má 151 CNG autobusů a je tak jejich největším provozovatelem ve Středočeském kraji. Standardní autobus ujede na jedno tankování až 600 kilometrů. Čerpací stanice, která je v areálu firmy, slouží i veřejnosti.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované