Hlavní obsah

Ježíšek za 714 korun. Internetový prodejce odkryl čísla, která musí malým dětem zůstat skryta

7. 11. 2018

Ilustrační foto.

Mezi nejčastěji prodávanými výrobky utratí nejvíce za kočárky pro panenky, v průměru 1083 Kč. Nejlevněji, na 313 Kč, vyjdou naopak potřeby pro modelování.

Článek

Pokud vaše dítě ještě věří na Ježíška, nemělo by tuhle zprávu vůbec číst. Prozrazuje se v ní, že to s těmi dárky je trochu jinak.

Čeští rodiče utratí za jednu hračku před Vánocemi v průměru 714 korun, uvedl e-shop Mall.cz a vycházel přitom z vlastních čísel, která má nasbírána z předchozích let.

Hračky patří mezi dárky, které rodiče kupují s předstihem.

Co se děje o Vánocích s tržbami? Podívejte se?

Vánoce z pohledu obchodníků - další svátky s výjimkou Silvestra jim ani nedýchají na záda. (Video: Jan Marek, Seznam.cz)

Prodej hraček před koncem roku roste až desetinásobně oproti ročnímu průměru. Letos hračky lidé začali nakupovat už v říjnu, jejich prodej stoupl meziročně o 59 procent.

Podle hračkářství Bambule a Sparkys rodiče svým dětem kupují dárky na Vánoce s předstihem. „Enormní zvýšení návštěvnosti očekáváme v období začínající sv. Martinem, který je předzvěstí vánočních dárků, ale úplný vrchol nastane v prosinci,“ dodala marketingová ředitelka společností Jana Krčková.

Zatímco v loňském roce lidé upřednostnili praktické dárky jako domácí spotřebiče, elektroniku do domácnosti, letos na Mall.cz mnohem více nakupují pro radost. V segmentu domácích spotřebičů před Vánocemi lidé utratí za jeden v průměru 1424 Kč. Dárkům pro pány vévodí elektrické holicí strojky, do kterých lidé v průměru investují 1518 Kč.

Doporučujeme