Hlavní obsah

Jindřich Forejt nejdřív skončil na Hradě, teď poslal výpověď i na Ministerstvo zahraničí

Reportér Václav Dolejší o Jindřichu Forejtovi.

 

Reklama

1. 1. 2017 14:28

Bývalý prezidentův protokolář Jindřich Forejt nenastoupí na Ministerstvo zahraničí. Tím se nejspíš také uzavírá jeho možná kariéra diplomata.

Článek

„Ministerstvo zahraničních věcí obdrželo koncem roku 2016 písemnou žádost Jindřicha Forejta o ukončení jeho služebního poměru na ministerstvu," uvedla dnes odpoledne mluvčí resortu Michaela Lagronová.

Státní tajemník ministerstva Forejtově žádosti vyhoví a jeho služební poměr tak ukončí k 2. lednu 2017. Tímto dnem přestane být Jindřich Forejt zaměstnancem Ministerstva zahraničí, nebude tedy veden v evidenci zaměstnanců tohoto úřadu. O Forejtovi dosud mluvil prezident Miloš Zeman jako o možném velvyslanci ve Vatikánu. I tato možnost se pro Forejta uzavírá, a to hlavně proto, že se po skandálu s videonahrávkou vzdal své bezpečnostní prověrky od Národního bezpečnostního úřadu.

Forejt pracoval jako ředitel protokolu prezidentské kanceláře a začátkem prosince se po skandálu s natočeným videem, které ho zachycovalo ve velmi choulostivých situacích, rozhodl na svůj post rezignovat. Oficiálním důvodem odchodu z Hradu byly zdravotní a osobní důvody.

Vzhledem k tomu, že byl Forejt pro své působení na Hradě „zapůjčen" z Ministerstva zahraničí, se dalo očekávat, že by se po ukončení svého angažmá v prezidentské kanceláři mohl vrátit do Černínského paláce. Tím, že odeslal žádost o ukončení služebního poměru, ale tato varianta padla.

Reklama

Doporučované