Hlavní obsah

Jolie se sešla se šéfem NATO. Sexuální násilí nemůže být zbraní, shodli se

Hollywoodská herečka mluvila v sídle NATO o sexuálním násilí ve válečných zónách (Video: AP)

31. 1. 2018 21:27

Americká herečka zdůraznila, že sexuální násilí v krizových oblastech se týká jak žen, tak mužů. Organizace NATO slíbila, že bude problematice věnovat více pozornosti.

Článek

Americká herečka Angelina Jolie navštívila sídlo organizace NATO v Bruselu. S jejím generálním tajemníkem Jensem Stoltenbergem mluvili o problematice sexuálního násilí ve válečných zónách.

„Znásilnění je používáno jako nástroj k dosahování vojenských a politických cílů. Týká se mužů a chlapců stejně jako žen a dívek. Je to nástroj politické kontroly, terorismu a etnických čistek. Jde o zásadní faktor ve vytváření uprchlických vln. Všude, kde se objeví, je daleko těžší dosáhnout míru,“ uvedla Jolie na půdě NATO.

Stoltenberg po setkání uvedl, že se organizace bude soustředit na školení boje proti sexuálnímu násilí. Dále chce NATO tuto problematiku sledovat, informovat o ní a šířit osvětu.

42letá Jolie se angažuje v humanitárních projektech a je zvláštní vyslankyní Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené