Hlavní obsah

Koronavirus v číslech: Jak nákaza postupuje Českem

Podívejte se na data popisující situaci v České republice.

3. 4. 17:30
aktualizováno • 3. 7. 17:33

V České republice je celkem evidováno přes dvanáct tisíc pozitivně otestovaných na infekci covid-19, počet nových případů začal v posledních dnech znovu stoupat. Jak vypadá aktuálně covid-19 v Česku?

Článek

Čísla v mapě jsou údaje od Ministerstva zdravotnictví. Mohou se proto lišit od údajů jednotlivých Krajských hygienických stanic.

Sedmidenní klouzavý průměr na grafu níž zohledňuje, že se objevují dny, které statisticky vybočují. Hodnoty jsou tak u sedmidenního průměru ve srovnání s denními přírůstky víc vyrovnané. Na křivce je vidět, zda skutečně roste, nebo si i přes nárazově vysoké dny drží plochý tvar. Pokud se totiž vyšší počet pozitivních testů nakumuluje v jednom dni, ale zbytek týdne si drží podprůměrné hodnoty, křivka sedmidenního průměru tímto jedním dnem nebude natolik ovlivněna.

Ještě pro dokreslení: Na následujícím grafu jsou celosvětová data o nakažených, vyléčených a počtech těch, kteří nákaze podlehli.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené