Hlavní obsah

Kouč Šilhavý se ve fotbalové Slavii ocitl v roli českého Ranieriho, glosují Mádl a Hošek. A vyhlížejí Holoubka

Do glosáře Luďka Mádla přišel Jiří Hošek.

 

Reklama

18. 12. 2017 19:14

Získal titul, teď je druhý, ale Slavii je to podle všeho málo. Trenér Šilhavý prožívá vrtkavost fotbalového osudu.

Článek

Získali titul, sklidili ovace - a za pár měsíců se museli poroučet. V tom ohledu se příběhy fotbalových trenérů Claudia Ranieriho a Jaroslava Šilhavého mohou už velmi brzy protnout. A nebyly by ojedinělé, jak podotýká v tradičním pondělním fotbalovém glosáři Jiří Hošek, znalec anglické fotbalové Premier League.

Podobně jako Ranieri, který k pohádkovému titulu dovedl Leicester City, dopadl před ním v Chelsea i José Mourinho. A v ohrožení byl letos i jeho následník v tomto klubu, tedy Antonio Conte.

Stejně tak nyní odchod trenéra Jaroslava Šilhavého, který ji dovedl k titulu, chystá podle všech známek i pražská Slavia. Přestože je v průběžné tabulce druhá. „A srovnáváme-li osudy Šilhavého a Ranieriho, pak tady je velký rozdíl, protože Leicester se v době Ranieriho pádu pohyboval v pásmu ohrožení sestupem,“ zdůrazňuje Hošek.

Luděk Mádl, sportovní šéfreportér Seznam Zprávy, připouští v tomto tématu jistou rozpolcenost. „Chápu sentiment té části fanoušků, která si Šilhavého odchod nepřeje. Na druhou stranu mám pochopení i pro management Slavie, jenž o změně uvažuje a jedná. Šilhavého tým na podzim nesplnil výkonnostní cíle a druhá příčka v lize bez možnosti útočit na titul plus uzavřená účast ve skupině Evropské ligy jsou asi níže, než kam cílí ambice vlastníka klubu. A navíc tým postihla zjevná herní stagnace,“ zdůrazňuje Mádl.

Předpoklad, že je příchod progresivního libereckého trenéra Jindřicha Trpišovského do Edenu ve vysokém stadiu rozpracovanosti, opírá Mádl o skutečnost, že už za něj Slovan Liberec intenzivně shání náhradu. „Vím, že už se Liberec pražské Sparty zeptal, zda smí oslovit jejího mládežnického trenéra Davida Holoubka. A už je s ním také v živém kontaktu,“ podotýká. S tím, že nic jistého v tomto směru každopádně ještě není a kandidátů může být i víc. Tedy pokud opravdu Trpišovský z Liberce odejde a náhradu skutečně bude zapotřebí shánět.

Proč se vytratila důvěra slávistického vedení ve schopnosti trenéra Šilhavého? Jaké další personální změny by v Edenu mohly proběhnout a proč? Jaké nečekané jméno figurovalo na seznamu, ze kterého bude sportovního ředitele vybírat pražská Sparta? To vše zjistíte ve videu nad tímto textem.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované