Hlavní obsah

Kroměříž pořídila nové mobilní kluziště, bude na Hanáckém náměstí

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

10. 11. 2020 17:30

Kroměřížská radnice pořídila nové mobilní kluziště. Sportoviště, které přišlo zhruba na 2,7 milionu korun, chce město nainstalovat na Hanáckém náměstí.

Článek

Lidé by si podle místostarosty Karla Holíka (ČSSD) mohli na kluzišti zabruslit ještě letos. „Plánovali jsme, že by mohlo být v provozu ještě před Vánoci. Bohužel nevíme, jak se budou vyvíjet vládní opatření související s bojem proti epidemii koronaviru. Pokud to ale bude jen trochu možné, mobilní kluziště zprovozníme,“ uvedl Holík.

Podle nynějších omezení je shromažďování více než dvou osob z rozdílných domácností na veřejných místech zakázáno. „Je zřejmé, že při trvání současných opatření mobilní kluziště zprovoznit nemůžeme. Ale pokud by se pravidla změnila, budeme připraveni. Sportování venku by mohlo být uvolněno mezi prvními. Až se tak stane, za příznivého počasí budeme schopni do dvou dnů mobilní kluziště nachystat,“ doplnil Holík.

Město v minulé zimě provozovalo na Hanáckém náměstí mobilní kluziště, které si za 1,15 milionu korun pronajalo, další peníze zaplatilo za energie. Novinka podle zástupců radnice zaznamenala velký ohlas veřejnosti, kluziště navštívilo odhadem nejméně 15.000 lidí.

Nové kluziště má rozměry 13 krát 28 metrů. „Radnice opět počítá s tím, že u něj bude půjčovna bruslí a uzamykatelné skříňky na obuv a další věci. Otázkou je, zda opatření proti epidemii umožní provozování bufetu s občerstvením,“ uvedl mluvčí radnice Jan Vondrášek. Koupí mobilního kluziště chce podle něj město vyřešit problém s omezenými hodinami bruslení pro veřejnost na zimním stadionu, který za normální situace bývá vytížen hokejem mládeže i dospělých.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované