Hlavní obsah

Mému vztahu se ženatým spisovatelem maminka nepřála, z mé svatby s mladším mužem byla nadšená. Libuše Švormová o mužích, divadle a životě za protektorátu

„Nejde jen o sex. To dva spolu musí tvořit jednu bytost.“ To je recept Libuše Švormové na spokojené manželství. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

25. 6. 2019 20:30

Patří mezi nejobsazovanější herečky své generace. Před televizními kamerami se tahle příjemná dáma dokáže převtělit v protivné metrnice, ve třech divadlech dostává role napříč žánry. Co Libuše Švormová prozradila v Intimních zpovědích?

Článek

Tatínek, narozený v 19.století, byl elektroinženýr. A miloval muziku. Hrál na klavír a dcery vedl k lásce k opeře. „Co vím o hudbě, znám od něj. A jestli mám nějaké herecké vlohy, tak po mamince, byla trošku komediantka. Ráda vyprávěla a vymýšlela si historky, kterými nás strašila. Byla protipól otce, který byl vážný,” rekapituluje Libuše, co má po rodičích.

Moje místa: Tři divadla, dabing, výlet po stopách dávné lásky a domů za manželem. S Libuší Švormovou na osudových místech

„Bez lesa bych nemohla žít, miluju procházky v přírodě,” říká herečka Libuše Švormová. (Video: Seznam Zprávy)

Obdivuje je, v jaké době museli žít. „Svoje nejlepší léta prožili za války. Když skončila první světová, žili v krásném dvacetiletí první republiky, byli dobře situovaní, narodila se sestra, pak já. Osmatřicátý rok pro otce znamenal, že nás musel uživit. Chodil po vesnicích s maminčinými kožichy a krepdesínovými šaty a nosil za ně tu pytel mouky, tu hrnek sádla. Jednou vyměnil fotoaparát za kozu. Díky ní jsme se sestrou přežily válku,” vzpomíná Libuše Švormová na protektorát.

Proč se nestala operní zpěvačkou, jak si přál tatínek? Jak se jí hrají herdekbaby, když od studia na DAMU představovala nóbl dámy? A kde pro ně bere inspiraci? Jak vzpomíná na svou první velkou lásku, spisovatele Jana Otčenáška? Proč její maminka tomu vztahu nepřála a jak pak přijala Libušina manžela, který je o 18 let mladší? A dovede si vůbec jedna z nejobsazovanějších hereček své generace představit, že by nehrála divadlo? Dozvíte se ve videu nahoře.

Premiéru pořadu Intimní zpovědi Televize Seznam vysílá každé úterý ve 20:30, hned po Mých místech.

Starší vydání pořadů najdete v archivu Televize Seznam.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované