Hlavní obsah

Místopředseda jihočeského krajského soudu Petr rezignoval

Foto: Seznam Zprávy

.

Reklama

23. 6. 2020 18:14

Místopředseda jihočeského krajského soudu Bohuslav Petr rezignoval na svou funkci.

Článek

ČTK Petr řekl, že se na tom dohodl s novou předsedkyní soudu Martinou Flanderovou a funkci opouští, protože si Flanderová bude tvořit nový tým. Na Petrovu rezignaci upozornil server Česká justice, podle kterého je důvodem Petrova nehoda, již policie vyšetřuje.

„Rozhodl jsem se pro rezignaci z vlastních důvodů poté, co jsem se bavil s paní předsedkyní. Mandát místopředsedy mi na podzim stejně končí a už bych ve funkci nemohl pokračovat. Zůstanu řadovým soudcem,“ řekl Petr.

Autonehoda, v níž místopředseda soudu figuroval, se stala v únoru. Poblíž Dasného na Českobudějovicku se srazilo několik aut, nikdo nebyl zraněn. Petr však odmítl zkoušku na alkohol. Policie při vyšetřování incident překvalifikovala na podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Petr však tvrdil, že alkohol před nehodou nepil, pouze se mu udělalo nevolno.

Petr byl do roku 2013 předsedou jihočeského krajského soudu. Poté jej ve funkci vystřídal Milan Tripes, který na ni letos v lednu ze zdravotních důvodů rezignoval. Místo něj výběrová komise navrhla na předsedkyni Martinu Flanderovou, kterou před pár dny ministryně spravedlnosti jmenovala do funkce. Spolu s ní se o místo ucházel i insolvenční soudce Zdeněk Strnad. Flanderová byla do té doby předsedkyní píseckého okresního soudu.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované