Hlavní obsah

Moderátor James Corden jako fenomén. Co stojí za zrozením hvězdy z americké noční show?

22. 8. 2018

Moderátor James Corden proslul slavným Carpool Karaoke. Co mu prozradil Paul McCartney o písni Let it be? (Video: Seznam.cz)

Angličan James Corden se stal fenoménem. Jeho Late Late show sledují miliony diváků. S hollywoodskými herci natáčí vtipné scénky, se zpěváky zase zpívá karaoke ve svém autě. Kde se vůbec zrodila jeho sláva?

Článek

David Letterman, Conan O'Brien, Jimmy Fallon a James Corden. Všichni čtyři mají něco společného, a přesto je každý úplně jiný. V různých obdobích jsou spojení s late night show. Formátem, který nejen v Americe znamená velké peníze, slávu a je symbolem úspěchu. James Corden se stal jediným, který kromě osobitosti, neotřelosti a drzosti při rozhovorech nabízí konzumentovi dnešního zábavního průmyslu něco navíc. 

Jednoduché, vtipné scénky s největšími hvězdami jsou právě to, co diváci milují a co se po každém díle šíří internetem jako lavina. Video s Tomem Cruisem, jak skáče ze čtyř tisíc metrů nad zemí, během několika dní vidělo přes 14 milionů lidí. Běžně ale mají jeho videa i pětinásobnou sledovanost. Hlavně ta, kde za jízdy zpívá hity svých hvězdných hostů.

Třeba s Paul McCartneym: „V šedesátých letech se mi zdálo, že za mnou ve snu přišla moje matka, která v té době byla po smrti, a utěšovala mě a řekla mi: To bude v pořádku. Jen to nech být. Cítil jsem se tak dobře. Měl jsem pocit, že všechno bude dobré. Ona mi dala tu naději. Tak jsem se probudil a říkal si: Jak to bylo? Říkala, ať to nechám být. To jsem nikdy neslyšel a znělo to fakt dobře. Tak jsem napsal píseň Let it be, ale ta pozitivita je její. Je to ten nejkrásnější příběh, který jsem kdy slyšel,“ prozradil bývalý člen skupiny The Beatles během zpívání písně Let it be.

Reakce překvapila i samotného McCartneyho. „Já si vybavil svého dědu, který byl muzikant, jak sedí s tátou a říká: Zahrajeme si nejlepší písničku, jakou jsem kdy slyšel. A zahrál tuhle,“ odvětil moderátor se slzami v očích.

Evidentně to byl právě děda a táta, kteří ho do světa muziky přivedli. A díky nimž Corden mohl před sedmi lety ještě pro BBC připravit skeč s Georgem Michaelem a odstartovat tak úspěšný formát Carpool Karaoke. O téhle dráze ale nesnil. Když přišla nabídka do Late Late, původně ji odmítl. O to velkolepější ale byl jeho nástup. Vymyslel video, kde ho na jeho novou práci trénují ti nejlepší až do okamžiku, kdy je připraven.

Zajimá vás, proč diváci Jamese Cordena milují? Podívejte se na úvodní video. Celý pořad Slavní sledujte každý všední den od 10:30 a v repríze od 18:45 na celoplošné Televizi Seznam.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.