Hlavní obsah

Tip na výlet: Brána do Kokořínska

Foto: Profimedia.cz

Skalní útvar Pokličky

Reklama

28. 6. 2020 18:00

Malebné koupaliště dýchající atmosférou první republiky a příroda plná pískovcových skal v okolí. To jsou hlavní lákadla Mšena na Mělnicku. Letní tip Milana Rokose, editora zahraniční redakce Seznam Zpráv.

Článek

Zdejší plovárna s dvěma fontánami byla otevřena v roce 1932 a kromě osvěžení nabízí i odpočinek pod vzrostlými stromy, v létě tu navíc bývají i různé kulturní a společenské akce.

Za průzkum stojí i zdejší náměstí s útulnou cukrárnou, poté se už vydejte lesoparkem Debř do mšenských lesů. Projít se můžete po Skalním městě, nebo se jít podívat ke skalním útvarům zvaným Obr a Žába. Jen osm kilometrů od Mšena leží hrad Kokořín, cestou k němu budete míjet i známé kokořínské Pokličky.

Mšeno

Město Mšeno se nachází v okrese Mělník ve Středočeském kraji. Leží na křížení silnic II/259 a II/273 asi 15 km severovýchodně od Mělníka. Je označováno za vstupní bránu Kokořínska, při jehož jihovýchodním okraji leží. Žije zde 1458 obyvatel.

Nejbližší parkoviště: Mšeno

Nejbližší vlak: Mšeno

Restaurace: Pivovar Lobeč

Podobně dlouhý výlet se nabízí i do nedaleké obce Lobeč, kam můžete zamířit nejen po silnici, ale i přes les Hlovec. Odměnou vám bude prohlídka architektonicky cenného parostrojního pivovaru s vnitřním i venkovním posezením a ochutnávkou zdejší produkce. Děti si zatím mohou prohlédnout muzeum Eduarda Štorcha, který v Lobči zemřel.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené