Hlavní obsah

Multifunkční hala v Brně by měla mít stavební povolení v lednu

Foto: Getty Images

Brno

Reklama

29. 7. 2020 23:20

Multifunkční hala Arena Brno, která má být na brněnském výstavišti, by měla získat stavební povolení nejspíš příští rok v lednu.

Článek

Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) to dnes řekla novinářům, když přebírala projektovou dokumentaci ke stavbě.

„Sdružení firem A Plus a ArchDesign dodrželo termín a dodalo dokumentaci 2. července, poté bylo zapotřebí dokumentaci zkontrolovat, zda je zpracována podle našich požadavků, toho se ujala ustavená řídící komise a vyhodnotila, že je podle požadavků,“ uvedla Vaňková.

Město teď musí získat stanoviska dotčených orgánů státní správy, kterých je asi 50. Vaňková předpokládá, že se stanoviska podaří získat do tří měsíců a pak může město požádat o vydání společného rozhodnutí územního a stavebního povolení. „Pokud vše půjde dobře, očekáváme, že bychom měli mít stavební povolení příští rok v lednu,“ uvedla primátorka.

Multifunkční hala s kapacitou až 13.000 diváků, která by mohla sloužit pro různé sporty i kulturní události, by měla vzniknout na brněnském výstavišti vedle pavilonu Z. Už teď je jasné, že její vybudování bude stát víc než původně plánovaných 1,5 miliardy korun. Kolik přesně to bude, zatím město neví, dokumentace se zatím zabývala pouze podobou stavby, ne její cenou. „Cena bude záviset na výsledku výběrového řízení na dodavateli stavby, ale víme že částka bude rozhodně vyšší než původně uvažovaných 1,5 miliardy,“ řekla Vaňková.

Město zatím financování nemá zajištěné, původní předpoklad počítal s financováním pouze z veřejných peněz za spoluúčasti kraje a státu. „Za současné ekonomické situace to ale není jisté a dovedeme si představit i variantu, že by hala byla spolufinancovaná ze soukromých zdrojů. Bez zajištění financování ale hala nemůže být postavena,“ uvedla Vaňková.

Původně pouze hokejová hala měla sloužit zejména potřebám hokejové Komety a měla vzniknout za Lužánkami, kde ale město dlouhodobě řeší majetkové spory. Nově plánovaná hala má mít celkem 30 variant využití včetně výstavnictví. Město by ji chtělo dostavět do roku 2024, aby se v Brně v tomto roce mohlo konat mistrovství světa v hokeji.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované